×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
جزئیات غافلگیری نظامیان آل سعود در جنوب استان جیزان عربستان/ رزمندگان یمنی به ۱۱ کیلومتری شهر مهم و راهبردی «الخوبه» رسیدند + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان یمنی عملیاتی را در جنوب استان جیزان عربستان آغاز کرده اند و اگر پیشروی ها در حومه شهر راهبردی «الخوبه» ادامه یاید، راه برای پاکسازی مناطق اشغالی شمال غرب صعده و شمال شرق حجه باز می شود.

به گزارش اخبار جهادی، همزمان با ادامه درگیری ها در مناطق مرکزی یمن (استان های الجوف و مارب) از جنوب استان جیزان عربستان (مناطق هم مرز با شمال شرق استان حجه) خبر می رسد، رزمندگان یمنی عملیات جدیدی را در محور شرقی کوه های «جحفان» انجام دادند.

یک منبع میدانی که از نزدیک تحولات را در مناطق شمال غرب یمن دنبال می کند به جزئیات عملیات علیه عناصر ائتلاف و نظامیان سعودی اشاره و اعلام کرد: رزمندگان یمنی پس از درگیری های چند ساعته موفق شدند ارتفاع «الجیش» از توابع منطقه «وادی جاره» را از اشغال خارج کنند.

این منبع میدانی با بیان این که رزمندگان پس از متواری شدن نظامیان سعودی کنترل مقر نظامی را بر روی این ارتفاع در دست گرفتند، گفت: نیروهای یمنی عملیات سیطره بر ارتفاع «الجیش» را از محور شمالی کوه «النقاره» و حومه غربی کوه «العطب» آغاز کردند.

به گفته این منبع میدانی، این ارتفاع بسیار مهم در محور شرقی کوه جحفان از محور شمالی به کوه های «دخان و الدود» و پایگاه نظامی «رمیح» متصل می شود و با شهر راهبردی «الخوبه» حدود ۱۱ کیلومتر فاصله دارد و همین موقعیت بر اهمیتش افزوده است.

وی افزود: نیروهای یمنی درصدد هستند با تسلط بر این مناطق و کوه های اطراف بر بخش هایی از شهر الخوبه اشراف یابند و راه را برای ادامه پیشروی ها باز کنند؛ شهر راهبردی الخوبه یکی از مهم ترین مناطق در جنوب شرق استان جیزان عربستان به شمار می آید.

به گزارش اخبار جهادی، در صورتی که این شهر به کنترل نیروهای یمنی درآید، رژیم سعودی ضربه سختی را متحمل می شود و فشار بر نیروهای مزدور در مناطق اشغالی شمال غرب استان صعده و شمال شرق استان حجه چند برابر می شود.

اعلام الحربی

پیشروی رزمندگان یمنی در این محور (حومه شهر الخوبه) منجر به تامین امنیت بیشتر مناطق مرزی شمال شرق استان حجه با شمال غرب استان صعده از جمله «ظهر الحمار، الجرائب، المدافن، الصبه، شویحطه، کوه حرم و …» می شود.

به گفته منابع میدانی، پاکسازی مناطق اشغالی در شمال غرب استان صعده و هم مرز با استان جیزان از جمله «جنبیره، ضبیره، جلاح و …» یکی دیگر از نتایج عملیات موفقیت آمیز رزمندگان یمنی در مناطق حومه شهر الخوبه خواهد بود.

به گزارش اخبار جهادی، استان جیزان در جنوب غرب عربستان واقع شده و نیروهای یمنی در ۵ سال گذشته موفق شده اند بخش هایی از این استان را به کنترل درآورند و عملیات های نظامیان و مزدوران ائتلاف سعودی برای سیطره دوباره بر مناطق از دست رفته ناکام مانده است.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false