×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
عملیات سرنوشت‌ساز رزمندگان انصارالله در قلب یمن/تقلای سعودی‌ها برای حفظ آخرین بارقه‌های امید در مارب + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان عملیات جدیدی را در مرکز یمن آغاز کردند و در تلاش هستند با آزادسازی پایگاه مهم و راهبردی «ماس» راه را برای ورود به شهر مارب باز کنند و آخرین میخ را بر تابوت سعودی ها بکوبند

به گزارش اخبار جهادی، از شمال غرب استان مارب خبر می رسد، رزمندگان یمنی حملات جدیدی را از سه محور علیه عناصر ائتلاف سعودی از سرگرفتند و در تلاش هستند با پیشروی در این محورها خود را به پایگاه مهم و راهبردی «ماس» برسانند.براساس اطلاعات یک منبع میدانی، هدف نخست رزمندگان در این عملیات پاکسازی مناطق غربی، شمال غربی و جنوبی حومه پایگاه نظامی «ماس» است؛ نیروهای یمنی در ادامه تلاش می کنند این پایگاه را محاصره و در نهایت از اشغال مزدوران خارج کنند.

به گفته این منبع میدانی، نیروهای یمنی عملیات گسترده را از محورهای «الزمل، قسیسه، الباطن، الفلته، العلق، خیوزه» در مناطق جنوب شرق بخش مجزر (شمال غرب پایگاه)، غرب بخش رغوان (غرب پایگاه) و شمال غرب بخش مدغل (جنوب پایگاه ماس) آغاز کردند.

اعلام الحربی

این منبع میدانی افزود: رزمندگان در جریان این عملیات غافلگیرانه و پس از درگیری های سنگین موفق شدند نیروهای ائتلاف سعودی را عقب برانند و مناطق «الصباری و الصغیران» را در جنوب شرق بخش مجزر و کوه «منامه» را در شمال غرب بخش مدغل به کنترل دربیاورند.

این منبع میدانی با بیان این که نیروهای یمنی در این عملیات بیش از ۲۰ کیلومتر مربع از مساحت اشغالی را بازپس گرفتند، گفت: مقصد بعدی رزمندگان یمنی در این محور آزادسازی مناطق مهمی از جمله «بحره، قاع الحمراء و …» است.

به گزارش اخبار جهادی، با پیشروی صورت گرفته در محور شمال غربی پایگاه ماس می توان گفت بخش «مجزر» تا حدود زیادی از اشغال خارج شده و حالا نوبت به پاکسازی مناطق آلوده در بخش «رغوان» رسیده است.

در حال حاضر، رزمندگان از محور شمال غرب (الصباری) در جنوب شرق بخش مجزر حدود ۶ و نیم کیلومتر با پایگاه ماس فاصله دارند؛ از محور غربی (قسیسه و الجفره) در غرب رغوان نیز رزمندگان در ۱۰ کیلومتری پایگاه نظامی ماس هستند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یمنی از محور جنوبی (الفلته، العلق و خیوزه) در شمال غرب مدغل با پایگاه مهم و راهبردی ماس حدود ۵ و نیم کیلومتر فاصله دارند؛ عناصر مزدور سعودی در این سه محور به شدت مقاومت می کنند تا این پایگاه را از دست ندهند.

اعلام الحربی

اگر پیشروی های رزمندگان با همین سرعت ادامه یابد، حتی امکان دارد در ساعات آینده پایگاه نظامی «ماس» از اشغال مزدوران ائتلاف سعودی خارج شود؛ با پاکسازی این پایگاه، مناطق شمال غرب بخش «مدغل» و جنوب غرب بخش «رغوان» به صورت دومینوار آزاد می شوند.

پایگاه نظامی ماس آخرین و مهم ترین مقر ائتلاف سعودی در غرب و شمال غرب استان مارب محسوب می شود؛ این پایگاه مهم و حساس نقطه اتصال شهر مارب به شهر صنعاء (پایتخت) به شمار می آید و همین مسئله بر اهمیتش افزوده است.

به گزارش اخبار جهادی، مقصد رزمندگان پس از آزادسازی پایگاه «ماس»، شهر مارب (مهم ترین پایگاه ائتلاف سعودی در مرکز یمن) خواهد بود؛ در حال حاضر ائتلاف سعودی با حملات سنگین هوایی تلاش می کند نیروهای یمنی را عقب برانند که این بمباران ها تاکنون نتیجه ای نداده است.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false