×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
جدیدترین خبرها از تحولات میدانی عراق/ ضربات مهلک به عناصر مخفی داعش در «نینوا، صلاح الدین و دیاله» + نقشه میدانی و عکس

عناصر مخفی گروهک تروریستی داعش در روزهای گذشته ضربات سنگینی را در استان‌های نینوا، صلاح الدین و دیاله متحمل شده‌اند و عملیات نیروهای عراقی علیه آنان ادامه دارد.

به گزارش اخبار جهادی، عملیات نیروهای امنیتی، پلیس، ارتش و رزمندگان بسیج مردمی عراق برای شناسایی و دستگیری هسته های مخفی گروهک تروریستی داعش و پاکسازی مناطق آلوده و ناامن در استان های «نینوا، صلاح الدین و دیاله» همچنان در جریان است.گروهی از نیروهای تیپ ۵۳ بسیج مردمی پس از بررسی های دقیق میدانی، عملیاتی را در منطقه«العاشق» در محور شمال شرق شهر «تلعفر» در شمال غرب استان نینوا انجام دادند و توانستند یکی از سرکرده های گروهک تروریستی داعش را شناسایی و دستگیر کنند.

به گفته منابع میدانی، این تروریست سرشناس در چند عملیات علیه ساکنان و نیروهای امنیتی در شهرستان «تلعفر» شرکت داشت و نقش ویژه ای را ایفا کرده است؛ این شهرستان از مناطق مهم شمال غرب استان نینوا محسوب می شود که نقطه اتصال شهر موصل به مرزهای سوریه است.

از سویی دیگر، شهرستان مهم و راهبردی «تلعفر» دروازهای غربی شهر موصل به شمار می آید و همین مسئله بر اهمیتش افزوده است؛ مناطق مهمی از جمله «فرودگاه سهل سنجار، قیروان و…» در جنوب تلعفر واقع شده اند.

به گزارش اخبار جهادی، همزمان با عملیات رزمندگان تیپ ۵۳ بسیج مردمی در تلعفر، نیروهای اطلاعات استان نینوا هم در یک عملیات دیگر موفق شدند ۳ تن از عناصر تروریستی داعش بنام های «ابو براء، ابوفارق و ابوجنات» را شناسایی و دستگیر کنند.

نیروهای عراقی پس از بازجویی از ۳ تروریست، اطلاعاتی در خصوص مقرهای مخفی داعش در محله قدیمی شهر موصل دریافت کردند و به سرعت راهی منطقه مورد نظر شدند و توانستند یک کارگاه ساخت مواد منفجره را به همراه تجهیزات نظامی کشف کنند.

از جنوب شرق استان صالح الدین نیز خبر می رسد، گروهی از عناصر مخفی داعش حمله سنگنین و گسترده ای را علیه مواضع رزمندگان تیپ ۴۱ بسیج مردمی در منطقه «تل الذهب» انجام دادند که در همان گام نخست با واکنش قاطع مواجه شدند.

براساس اطاعات به دست آمده، نیروهای بسیج مردمی مستقر در این محور پس از درگیری با  تروریست های داعش موفق شدند حملات را دفع و خنثی کنند؛ حومه غربی و شرقی منطقه تل الذهب از جمله «سید غریب» همچنان آلوده به تروریست های داعش است.

منطقه «تل الذهب» از محور غربی به بیابان های شرقی دریاچه الثرثار و از محور شرقی نیز به پایگاه نظامی «بلد» متصل می شود؛ این منطقه همچنین از محور جنوبی به پایتخت وصل می شود و جاده راهبردی «بغداد – ترکیه» هم از غرب این منطقه می گذرد.

عناصر تروریستی داعش در ماه های گذشته چندین مرتبه با انجام عملیات های متعدد تلاش کردند منطقه «تل الذهب» را ناامن و اشغال کنند و راه را برای نفوذ به دروازه شمالی بغداد باز کنند که با واکنش نیروهای عراقی ناکام مانده اند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای عراقی پس از دریافت اطلاعات دقیق، عملیات دیگری را در منطقه بیابانی وادی الثرثار در حدفاصل غرب استان صلاح الدین و جنوب شرق استان نینوا آغاز کردند؛ این منطقه در سال های گذشته به محلی مناسب برای رشد و آموزش تروریست های داعش تبدیل شده است.

در این عملیات رزمندگان بسیج مردمی، نیروهای فرماندهی عملیات صلاح الدین، نیروهای فرماندهی غرب استان نینوا و نیروهای فرماندهی عملیات الجزیره به همراه چند هنگ از ارتش شرکت داشتند و نیروی هوایی ارتش نیز مسئولیت پشتیبانی را برعهده داشت.

نیروهای عراقی در جریان عملیات در منطقه «وادی الثرثار» موفق شدند یک مقر مخفی گروهک تروریستی داعش را به همراه ۶ تونل حامل مواد منفجره کشف و منهدم کنند و یک تروریست انتحاری را به هلاکت برسانند؛ با پاکسازی و تامین امنیت این منطقه ارتباط تروریست ها در حدفاصل جنوب شرق استان نینوا و غرب استان صلاح الدین قطع می شود.

ار شمال شرق استان دیاله خبر می رسد، گروهی مشترک از رزمندگان بسیج مردمی و نیروهای ارتش پس از دریافت اطلاعات، عملیاتی را برای بازرسی و پاکساری منطقه «ابودهن» در شمال شهرستان «المقدادیه» در ۴۵ کیلومتری شمال شرق بعقوبه آغاز کردند؛ تروریست های داعش در ماه های گذشته از طریق رودخانه «مهروت» به این منطقه نفوذ کرده اند و به تهدیدی برای ساکنان تبدیل شده اند.

به گزارش اخبار جهادی، در حال حاضر مناطق شمال شرق، شمال، شمال غرب و غرب استان دیاله (خانقین، جلولاء، مقدادیه، ابوصیداء، بعقوبه، الرز، مندلی، العظیم و…) آلوده به هسته های مخفی گروهک تروریستی داعش هستند که با ایران، اقلیم کردستان (جنوب سلیمانیه) ، شمال شرق و شرق استان صلاح الدین هم مرز هستند.

 

انتهای پیام/

 

 

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false