×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
ائتلاف سعودی باز هم به توپ بسته شد/ آزادی ۶۳۵ کیلومتر مربع از مناطق اشغالی در جنوب و شمال غرب استان مارب + نقشه میدانی و عکس

پیروزی های یمنی فقط به آزادی بخش «ماهلیه» و رسیدن به مرکز بخش «رحبه» در جنوب استان مارب ختم نشده و در محور شمال غرب نیز شهر مهم و راهبردی» مدغل» به همراه دهها منطقه دیگر از اشغال ائتلاف خارج شد.

به گزارش اخبار جهادی،نیروهای ارتش، رزمندگان کمیته های دفاع مردمی و گروهی از قبایل یمنی همزمان با پیشروی های میدانی در محور غرب و شمال غرب استان مارب (بخش های مجزر، مدغل و رغوان)، دور جدیدی از حملات را در جنوب این استان آغاز کردند.براساس اطلاعات یک منبع میدانی، رزمندگان یمنی عملیات را در جنوب استان مارب علیه نیروهای ائتلاف سعودی از جنوب و مرکز بخش «ماهلیه» شروع کردند و در همان ابتدا موفق شدند ده ها منطقه را از اشغال خارج کنند.

این منبع میدانی که تحولات را در استان مارب از نزدیک دنبال می کند از پاکسازی مناطق «المدحدح، احرم، البرم، المجزعه، العرضیه، المحجب، کوله الخضراء و…» خبر داد و گفت: نیروهای یمنی در جریان این عملیات ۹۸ درصد بخش «ماهلیه» را به طور کامل پاکسازی و امن کردند.

اعلام الحربی

به گفته این منبع میدانی، حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع از مساحت اشغالی بخش مهم و راهبردی «ماهلیه» در جریان مرحله نخست این عملیات آزاد شد و این پیروزی راه رزمندگان یمنی را برای پیشروی به مناطق شمالی و شمال غربی (بخش های رحبه و حریب) باز کرد.

همزمان با پاکسازی ها در بخش ماهلیه، عملیات علیه عناصر ائتلاف سعودی ادامه یافت و رزمندگان مناطق «رحبه کوله(مرکز بخش)، شانق، یسبل، المخرم، الصداره و الحمر» را در جنوب بخش «رحبه» از کنترل شورشیان خارج کردند و به کنترل درآوردند.

مقصد بعدی رزمندگان یمنی در این محور مناطق «شمضه، فلیح، القلتین، کوه حمر خالف و …» در جنوب بخش «رحبه» بود؛ با آزادسازی این مناطق در نهایت راه برای پیشروی ها هموار و منطقه «رحبه کوله» مرکز بخش «رحبه» از اشغال خارج شد؛ مجموع مساحت پاکسازی شده در این بخش به حدود ۲۱۵ کیلومتر مربع رسیده است.

از بخش «مدغل» در شمال غرب استان مارب خبر می رسد، نیروهای یمنی عملیاتی را علیه عناصر ائتلاف سعودی برای قطع کامل جاده «سه راه الجوف – مارب» و تامین امنیت کامل این محور انجام دادند و موفق شدند دهها منطقه را آزاد کنند.

نیروهای یمنی در جریان این عملیات توانستند شهر «مدغل» را به همراه مناطق «الجوه، السمیره، الزمل و …» به کنترل دربیاورند و مساحتی در حدود ۱۲۰کیلومتر مربع را در شمال غرب استان مارب (بخش مدغل) از لوث وجود نیروهای ائتلاف سعودی پاکسازی کنند.

به گفته منابع میدانی، با پاکسازی های صورت گرفته، مناطق مهمی در مرکز و شمال بخش «مدغل» از جمله «الصفیراء، المدید، الحضور، الزبره، الخریبه، کوه فتیخه و …» از لحاظ نظامی ساقط شده به شمار می آیند و مواضع رزمندگان در این نقاط به زودی تثبیت می شود.

مزدوران دستگیر شده توسط رزمندگان یمنی

با آزادسازی مناطق مرکزی و شمالی بخش «مدغل»، پایگاه مهم و راهبردی «ماس» در محور غربی این بخش به طور کامل محاصره می شود و می توان گفت کار نیروهای ائتلاف سعودی در این پایگاه تمام شده محسوب می شود.

به گزارش اخبار جهادی، ورود رزمندگان یمنی به جنوب و مرکز بخش» رغوان» از محور شمالی بخش «مدغل» و نفوذ به غرب بخش مارب و نزدیک شدن به دروازه های شهر مارب از محور شرقی بخش «مدغل» نتایج دیگر آزادسازی مناطق مرکزی و شمالی بخش «مدغل» به شمار می آید.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false