×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی عراق/ جزئیات عملیات در مسیر تجاری «تهران – بغداد» + نقشه میدانی

نیروهای عراقی عملیاتی را در شمال استان دیاله آغاز کرده‌اند و در تلاش هستند با پاکسازی کامل منطقه «السعدیه»، امنیت را به جاده «خانقین – بغداد» بازگردانند که یکی از مسیرهای مهم تجاری ایران و عراق است.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای عراقی دور جدیدی از حملات را در شمال استان دیاله برای شناسایی هسته های مخفی داعش، مقرهای نظامی و انبارهای سلاح تروریست ها آغاز کرده اند و رزمندگانتیپ ۱۱۰ بسیج مردمی در این محور پیشگام هستند.براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای بسیج مردمی حملات را در منطقه «السعدیه» و نقاط حومه پس از دریافت اطلاعات دقیق از منابع اطلاعاتی شروع و در همان ابتدا موفق شدند مقادیری تجهیزات نظامی از جمله چندین قبضه راکت را کشف و ضبط کنند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای یگان های مهندسی نیز در جریان این عملیات تعدادی زیادی تله انفجاری کار گذاشته شده را به همراه بمب خنثی کردند تا راه برای پیشروی رزمندگان و پاکسازی مناطق آلوده در شمال استان دیاله باز شود.

در حال حاضر، عملیات نیروهای عراقی در منطقه مهم و راهبردی «السعدیه» ادامه دارد؛ این منطقه که از توابع شهرستان «خانقین» است از شمال به بخش «جلولاء» و از جنوب و غرب به دریاچه «حمرین» متصل می شود و همچنین در مسیر جاده اصلی «خانقین – بغداد» واقع شده است.

به گزارش اخبار جهادی، جاده استراتژیک «خانقین – بغداد»، مسیر تجاری ایران و عراق (بغداد) از سمت استان دیاله محسوب می شود و تروریست های داعش و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آنان با اطلاع از این مسئله درصدد ناامن کردن این محور بسیار مهم هستند.

در حال حاضر، منطقه «السعدیه» و نقاط حومه از جمله جاده «خانقین – بغداد» و اطراف دریاچه حمرین به هسته های خاموش گروهک تروریستی آلوده است و تلاش نیروهای عراقی برای پاکسازی این محور همچنان ادامه دارد.

از جنوب غرب منطقه السعدیه خبر می رسد، رزمندگان تیپ ۲۴ بسیج مردمی با همکاری نیروهای امنیتی عملیات جدیدی را در منطقه «حوض الزور» در شمال بخش «المقدادیه» و ۴۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه برای شناسایی عناصر مخفی داعش آغاز کردند.

نیروهای بسیج مردمی در جریان این عملیات توانستند یک مخفی گاه مملوء از تجهیزات نظامی تروریست های داعش را کشف کنند؛ منطقه «حوض الزور» از سال ۲۰۰۳ به مکانی امن برای رشد و آموزش گروهک های تروریستی از جمله «القاعده» تبدیل شده است.

به گزارش اخبار جهادی، محورهای شمال شرق، شمال، شمال غرب و غرب استان دیاله که با ایران، اقلیم کردستان و استان صلاح الدین مرزهای مشترک دارند از جمله مناطقی به شمار می آیند که آلوده به عناصر تروریستی داعش هستند.

منطقه «خانقین» و مناطق جنوبی آن که به منطقه «نفت خانه» متصل می شوند به همراه حومه جنوب شرق، جنوب و غرب دریاچه «حمرین» و مناطق «جلولاء، المقدادیه، ابوصیداء، بعقوبه، مندلی، العظیم، الرز، مطبیجیه، حوض الزور» محل فعالیت تروریست های داعش محسوب می شوند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false