×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
در دروازه‌های شمالی پایتخت عراق چه می‌گذرد؟ / تشییع جنازه دروغین و تابوت‌های پر از سلاح شیوه جدید داعش برای ایجاد ناامنی+ نقشه میدانی

ناامن کردن شمال بغداد پروژه‌ای است که در دستور کار حامیان منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای تروریست‌ها قرار دارد و داعش در روزهای گذشته با همکاری برخی عشایر و انجام عملیاتی متفاوت، نیروهای عراقی را غافلگیر کرد.

به گزارش اخبار جهادی، در ماه های اخیر حضور هسته های مخفی داعش در تحولات میدانی عراق پررنگ تر شده و عناصر این گروهک تروریستی توانستند مقداری از قدرت از دست رفته را بازیابی کنند و حملاتی را در چندین محور علیه نیروهای امنیتی، ارتش و رزمندگان بسیج مردمی انجام دهند.تروریست های داعش که به خوبی می دانستند در مقطع فعلی توانایی اشغال منطقه و حفظ زمین ندارند، توان خود را بر روی عملیات های بزن در رو متمرکز کردند و مزاحمت هایی را برای نیروهای عراقی به وجود آوردند و خسارت هایی را برجای گذاشتند.

عناصر تروریستی داعش خارج شدن از لاک دفاعی را مدیون کمک های دوباره محور غربی – عبری – عربی به سرکردگی آمریکایی ها هستند و در این میان برخی عشایر همسو با رژیم های مرتجع منطقه برای حمایت آز آنان و ناامن کردن مجدد عراق به میدان آمده اند.

استان صلاح الدین یکی از مناطقی مهمی به شمار می آید که هسته های خاموش داعش به شدت تلاش می کنند نفوذ خود را افزایش دهند و نیروهای عراقی را در موضع ضعف قرار دهند و در همین ارتباط اواخر هفته گذشته یک عملیات متفاوت را در این محور انجام دادند.

به گزارش اخبار جهادی، تروریست های داعش عملیات متفاوت و غافلگیرانه خود را چهارشنبه شب بیست و نهم مردادماه علیه مرقد «شیخ ابراهیم بن مالک اشتر» در شهرستان «الدجیل» در جنوب استان صلاح الدین (حومه شمال غرب منطقه آلوده و خطرناک الطارمیه) ترتیب دادند؛ منطقه مهم و راهبردی الدجیل در شمال پایگاه نظامی التاجی واقع شده و همچنین جاده اصلی مرکز به شمال عراق از این منطقه می گذرد و نقاط حومه آن از جمله «سید غریب، الطارمیه، النباعی» به عناصر مخفی داعش آلوده هستند.

یک منبع میدانی که از نزدیک تحولات را در استان صلاح الدین دنبال می کند به جزئیات سناریو تروریست ها اشاره کرد و گفت: عناصر مخفی داعش در محور «النباعی» در غرب منطقه الدجیل (حومه دریاچه الثرثار) از طریق یک مراسم تشییع جنازه دورغین توانستند خود را در میان جمعیت جا دهند و در منطقه نفوذ کنند.

این منبع میدانی افزود: عناصر تروریستی داعش پس از پایان این مراسم قلابی و سوری در یکی از باغ های حومه مرقد «شیخ ابراهیم بن مالک اشتر» پنهان شدند و پس از ۷۲ ساعت، حمله را در شب چهارشنبه بیست و نهم مردادماه آغاز کردند.

به گفته این منبع میدانی، رزمندگان تیپ ۳۱۳ بسیج مردمی (سرایا السلام) که همگی از عشایر «خزرج» هستند و مسئولیت تامین امنیت این منطقه را برعهده دارند به سرعت وارد میدان شدند و به حملات تروریست های داعش در این محور واکنش نشان دادند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای بسیج مردمی مستقر در منطقه پس از چند ساعت درگیری سنگین و نفس گیر موفق شدند از نفوذ عناصر تروریستی داعش جلوگیری و حملات را به طور کامل دفع کنند و کنترل منطقه را در دست گیرند.

به گزارش اخبار جهادی، در جریان درگیری ها در این محور ۶ تن از رزمندگان بسیج مردمی به نام های «حسام هیثم، هشام عزیز، فارس ابو سجاد، سجاد حسین، احمد، منتظر سامی» به شهادت رسیدند و ۷ تن دیگر زخمی شدند.

مسئول اطلاع رسانی سازمان بسیج مردمی در استان صلاح الدین در پاسخ به این سوال که علت غافلگیری نیروهای عراقی چه بود، اظهار کرد: زمانی که جمعیت تشییع کننده وارد شهر الدجیل شدند نیروهای امنیتی به گمان این که طبق روال تابوت حامل جسد است برای بازرسی و اجرای دستور العمل ها اقدام نکردند.

وی با بیان این که پس از حمله مشخص شد تابوت مورد نظر خالی از جسد و مملوء از تله های انفجاری و سلاح بوده، افزود: تروریست های داعش پس از تشییع جنازه دورغین، تله های انفجاری را در برخی خیابان ها کار گذاشتند و سپس در منطقه پیش بینی شده مخفی شدند.

این مقام مسئول در سازمان بسیج مردمی عراق با توضیح این مطلب که این مراسم تشییع یک پوشش برای ورود تروریست ها به شهر الدجیل بود، تصریح کرد: تجهیز تروریست های داعش به سلاح های مورد نیاز از طریق یکی از قبایل منطقه صورت گرفته که هویت شان برای بسیج مردمی مشخص شده است.

به گزارش اخبار جهادی، برخی از جریان های تندرو، عشایر و اهالی به همراه جماعت بعثی که سابقه همکاری با داعش را در کارنامه دارند در تلاش هستند بار دیگر با حمایت از تروریست ها، نیروهای بسیج مردمی را از منطقه دور کنند و با ایجاد ناامنی، قدرت را در جنوب استان صلاح الدین در دست گیرند و راه را برای نفوذ بیشتر به دروازه های شمالی پایتخت و به چالش کشیدن امنیت مناطق مرکزی (بخش‌هایی از استان‌های الانبار، صلاح الدین، دیاله و بغداد) باز کنند.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false