×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
جزئیات عملیات علیه عناصر مخفی داعش در نزدیکی مرزهای مشترک با ایران و اقلیم کردستان + نقشه میدانی و عکس

هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش در ماه های گذشته چندین مرتبه در استان دیاله جولان دادند و در نهایت نیروهای عراقی برای خشکاندن ریشه تروریست ها در مناطق آلوده وارد عمل شدند.

به گزارش اخبار جهادی، پس از تحرکات گسترده و حملات مستمر هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش در استان دیاله و نزدیکی مرزهای مشترک با ایران، بالاخره صبر نیروهای عراقی به سر آمد و عملیات برای پاکسازی این مناطق آلوده آغاز شد.

یک منبع میدانی که از نزدیک تحولات میدانی را در استان دیاله دنبال می کند به جزئیات این عملیات اشاره کرد و گفت: رزمندگان بسیج مردمی، نیروهای واکنش سریع، پلیس فدرال و نیروهای مبارزه با تروریسم در این عملیات حضور و مشارکت دارند.

این منبع میدانی با بیان این که نیروی هوایی ارتش عراق و ائتلاف مبارزه با داعش از یگان های پیاده حمایت می کند، افزود: عملیات در نزدیکی نوار مرزی مشترک با ایران و همچنین در حدفاصل خط تماس نقاط در کنترل دولت با اقلیم کردستان صورت می گیرد.

براساس اطلاعات یک منبع میدانی، عملیات نیروهای عراقی در استان دیاله در مساحت حدود ۱۷ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربعی برای شناسایی عناصر مخفی داعش و مخفی گاه های آنان در جریان است.

به گفته این منبع میدانی، نیروهای عراقی در جریان جست و جوی نقطه به نقطه و بررسی ها و رصدهای دقیق میدانی در شمال و شمال شرق استان دیاله موفق شدند چند منطقه را به طور کامل پاکسازی و امنیت را برقرار کنند.

این منبع میدانی از تامین امنیت مناطق «انجانه، حاوی العظیم، حمرین، حوض الثلاب، قره تبه، المقدادیه و خانقین» خبر داد و گفت: نیروهای عراقی همچنین تعدادی از روستاهای حومه این مناطق را به همراه مناطق اطراف دریاچه «حمرین» امن کردند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای عراقی در مجموع موفق شدند ۲۱ روستا از جمله «سید قادر، وشیخه، جاسم، شمامله، حسن جاسم، الوادیه، ساری تبان، التوکل، السعدیه، الساده، ناودومان، بلکانه و …» را از وجود عناصر مخفی داعش پاکسازی کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، رزمندگان تیپ اول بسیج مردمی در روز نخست عملیات موفق شدند ۷۵ کیلومتر مربع از مساحت آلوده را در محور شمالی استان دیاله پاکسازی و تعدادی از تله های انفجاری کار گذاشته شده را هم کشف و خنثی کنند.

نیروهای عراقی در جریان عملیات پاکسازی و تامین امنیت شمال شهرستان «المقدادیه» توانستند یک پایگاه مخفی تروریست های داعش را شناسایی کنند؛ در این پایگاه مقادیری مواد شیمیایی نیز کشف و ضبط شد.

به گفته منابع میدانی، نیروهای عراقی در جریان این عملیات موفق شدند شماری از عناصر تروریستی داعش را شناسایی و از پای درآورند؛ تعدادی موتور سیکلت و قایق به همراه مقادیر مواد منفجره و اسلحه نیز در جریان عملیات شناسایی شد.

به گزارش اخبار جهادی، ۳ تن از رزمندگان بسیج مردمی در عملیات پاکسازی مناطق آلوده شمال و شمال شرق استان دیاله در جریان جست و جوی نقطه به نقطه و عبور از روی مین و تله های انفجاری به شهادت رسیدند و ۳ تن دیگر هم زخمی شدند.

نیروهای عراقی در مجموع در این عملیات تلاش می کنند مناطق آلوده را در نزدیکی مرزهای مشترک با ایران و همچنین حدفاصل شمال استان دیاله تا دریاچه حمرین امن کنند؛ از سویی دیگر نیروهای عراقی درصدد هستند مسیر نفوذ تروریست های داعش از اقلیم کردستان را به استان دیاله مسدود کنند.

انتهای پیام/
منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false