×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
مهم ترین پایگاه ریاض در خاک یمن به لرزه درآمد/ سیلی فرزندان «اویس قرنی» به ائتلاف سعودی در جنوب استان مأرب + نقشه میدانی و عکس

تحولات میدانی در جنوب استان مارب به گونه ای پیش می رود که سعودی ها بازنده بزرگ میدان نبرد در جنوب استان مارب شده اند و رزمندگان یمنی همچنان شکست ناپذیری خود را حفظ کرده اند.

به گزارش اخبار جهادی، رزمندگان یمنی (ارتش و انصارالله) به همراه نیروهای برخی قبایل پس از خاموش کردن آتش فتنه «یاسر العواضی» و پاکسازی بخش مهم و راهبردی «الردمان» در شمال استان البیضاء عملیات علیه نیروهای ائتلاف سعودی را به جنوب استان مارب کشاندند.براساس آخرین اطلاعاتی که یک منبع میدانی، پیشروی نیروهای یمنی در جنوب استان مارب متوقف نشده و نیروهای ائتلاف با متحل شدن ضربات مهلک باز هم بازنده میدان نبرد شدند و از برخی مناطق عقب نشینی کردند.

این منبع میدانی که از نزدیک تحولات را در جنوب استان مارب دنبال می کند به جزئیات عملیات جدید علیه نیروهای ائتلاف سعودی اشاره کرد و افزود: در روزهای گذشته رزمندگان یمنی بخش زیادی از توان خود را به پیشروی در بخش «العبدیه» متمرکز کردند.

این منبع میدانی افزود: نیروهای یمنی حملات را از محور کوه های «الدومانی، فالق و خرفان» و منطقه «سوق قانیه» در جنوب بخش های «العبدیه و ماهلیه» ترتیب دادند و با عقب راندن نیروهای ائتلاف توانستند به سمت مناطق شمالی پیشروی کنند.

اعلام الحربی

به گفته این منبع میدانی، در جریان درگیری های سنگین در این محورها، مناطق «مجزع، معباشجب، رمضه، قفله، الحمرانی، مخلق و جیف الحمیدی» به همراه کوه «الشوحط» در جنوب استان مارب از اشغال نیروهای ائتلاف خارج و به کنترل نیروهای یمنی درآمدند.

این منبع میدانی با بیان این که با پاکسازی های صورت گرفته، امنیت قسمت هایی از جنوب بخش های «ماهلیه و العبدیه» تامین شد، گفت: با آزادسازی مناطق «مجزع و معباشجب» در جنوب بخش ماهلیه، نیروهای یمنی به مناطق «الهیر، حبله، الفرش، الغدیدرین» و کوه «رکب البیض» نزدیک تر شدند.

وی افزود: با پاکسازی مناطق «رمضه، قفله، الحمرانی، مخلق و جیف الحمیدی» و کوه «الشوحط» در جنوب بخش العبدیه، رزمندگان یمنی موفق شدند خود را به نزدیکی منطقه مهم و راهبردی «الوعیل» برسانند؛ این منطقه قلب بخش «العبدیه» محسوب می شود.

به گفته منابع میدانی، اگر منطقه با اهمیت «الوعیل» به کنترل نیروهای یمنی درآید، بخش «العبدیه» از لحاظ نظامی آزاد شده به شمار می آید و مواضع تحت اشغال نیروهای ائتلاف سعودی ساقط شده تلقی می شوند.

به گزارش اخبار جهادی، همزمان با پیشروی نیروهای یمنی در جنوب استان مارب، یگان موشکی جبهه مقاومت انصارالله نیز تجمع نیروهای ائتلاف سعودی را در بخش «ماهلیه» در یک حمله دقیق هدف قرار داد و خسارت های سنگینی به آنان وارد آورد.

براساس اطلاعات به دست آمده، شماری از ی نیروهای ائتلاف سعودی در این حملات کشته و حداقل ۱۵ تن دیگر نیز زخمی شدند؛ از سویی دیگر جنگنده های ائتلاف نیز چندین مرتبه مواضع نیروهای یمنی را در جنوب استان مارب هدف گرفتند.

ائتلاف سعودی که از شکست های اخیر سراسیمه شده با تشدید حملات هوایی علیه و اعزام نیروهای تازه نفس به بخش های «العبدیه و ماهلیه» در تلاش است پیشروی رزمندگان یمنی را در جنوب استان مارب متوقف کند که تاکنون ناکام مانده است.

اعلام الحربی

در روزهای گذشته جنگنده های ائتلاف دهها مرتبه مواضع نیروهای یمنی را در بخش های «العبدیه و ماهلیه» هدف قرار دادند اما این حملات گسترده منجر به متوقف شدن پیشروی ها نشده و نتیجه ای در تغییر تحولات میدانی نداشته است؛ نیروی هوایی ائتلاف در واکنش به ضربات متحمل شده حتی چندین مرتبه مناطق مسکونی را در استان های صعده و صنعاء هدف قرار دادند اما به اهداف خود دست نیافت؛ در این حملات شماری از شهروندان شهید و زخمی شدند.

به گزارش اخبار جهادی، یکی از نکات قابل توجه و جالب در نبردهای سنگین جنوب استان مارب تشکیل گروه مقاومت به نام «اویس قرنی» در بخش «العبدیه» است که در خط مقدم درگیری ها حضور دارند و نیروهای ائتلاف را در شوک فرو برده اند.

این گروه مقاومت همگی از ساکنان بومی بخش «العبدیه» هستند و همین مسئله به خوبی نشان می دهد اهالی و قبایل جنوب استان مارب تصمیم گرفته اند دیگر در مقابل سعودی ها سکوت نکنند و به نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله به پیوندند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، رزمندگان یمنی از زمان شروع عملیات در شمال استان البیضاء و جنوب استان مارب موفق شده اند حدود ۴۰۰ کیلومتر مربع را از اشغال نیروهای ائتلاف سعودی خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false