×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
نقره‌داغ شدن دوباره مزدوران سعودی در مرکز یمن/ رزمندگان یمنی در آستانه فتح شاه کلید استان مأرب + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان یمنی در ادامه پیروزی های میدانی در غرب استان مارب با عقب راندن دوباره نیروهای ائتلاف سعودی موفق شدند خود را به ۳ کیلومتری پایگاه راهبردی «ماس» برسانند.

به گزارش اخبار جهادی، از محور غرب و شمال غرب استان مارب خبر می رسد، عملیات علیه نیروهای ائتلاف سعودی همچنان در جریان است و رزمندگان یمنی با افزایش حملات در تلاش هستند پیشروی ها را ادامه دهند و خود را به پایگاه مهم و راهبردی «ماس» برسانند.براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، بیشترین درگیری ها و پیروزی های میدانی نیروهای یمنی در ۴۸ ساعت گذشته در محور شرقی پایگاه طارق بن زیاد (غرب پایگاه ماس) در غرب بخش«مدغل» و جنوب شرق بخش «مجزر» گزارش شده است.

تازه ترین خبرهای منابع میدانی حاضر در مناطق درگیری حاکی از آن است، رزمندگان پس از درگیری های سنگین در محور شرقی پایگاه «طارق بن زیاد» موفق شدند نیروهای ائتلاف سعودی را عقب برانند و ایستگاه پلیس را از اشغال خارج کنند و درگیری ها را  به منطقه «آل عایض» برسانند.

در جریان عملیات در این محور، بخش دیگری از  جاده «سه راهی الجوف  – شهر مارب» پاکسازی و امن شد؛ با پیشروی های صورت گرفته در ساعات گذشته، رزمندگان یمنی فاصله خود را با پایگاه ماس از محور غربی به حدود ۳ کیلومتر رساندند.

به گزارش اخبار جهادی، رزمندگان یمنی در جریان درگیری های ۴۸ ساعت گذشته در جنوب شرق پایگاه طارق بن زیاد توانستند بیمارستان «الجفره» را به همراه مناطق «الجفره، ام العلوب و قسیسه»   در جنوب شرق بخش مجزر و غرب بخش مدغل به کنترل دربیاورند.

منابع میدانی که از نزدیک تحولات میدانی را در غرب استان مارب دنبال می کنند از کشته شدن دهها تن از نیروهای مزدور سعودی در جریان درگیری ها در محور غربی پایگاه راهبردی «ماس» خبر داده اند و اعلام کردند که در لیست کشته شدگان نام چندین فرمانده بلند پایه دیده می شود.

اعلام الحربی

براساس اطلاعات به دست آمده، «احمد توفیق الحربی، عبدالملک محمد ال اولفی، قید المنفی، اسامه یحیی آل عبدی، مراد محمد البشا، ظفر حسین سومان، لیث عبدالهادی الشام» به همراه سپهبد «هانی هزازا آل همدانی» فرماندهانی به شمار می آیند که در جریان درگیری ها به هلاکت رسیده اند.

از محور جنوب  پایگاه ماس (جنوب غرب بخش مدغل) خبر می رسد، درگیری های سنگین با نیروهای ائتلاف سعودی ادامه دارد؛ فاصله رزمندگان یمنی از این محور با پایگاه «ماس» حدود ۷ کیلومتر است.

به گفته منابع میدانی، با پیشروی گسترده یک هفته گذشته نیروهای یمنی در محور غربی استان مارب و کاهش فاصله با پایگاه «ماس»، بار دیگر اختلاف میان نیروهای ائتلاف سعودی افزایش یافته است و هر کدام دیگری را به خیانت متهم می کنند.

در همین ارتباط، برخی رسانه های ائتلاف سعودی، سرتیپ «رداد الهاشمی»، فرمانده تیپ الفتح که در محور الجفره در غرب استان مارب متحمل شکست شده را به همکاری با نیروهای یمنی و عقب نشینی بی جهت از منطقه متهم می کنند؛ این فرمانده میدانی پیشتر در منطقه «کتاف» در شمال شرق استان صعده حضور داشت.

از سویی دیگر برخی خبرها حاکیست، شماری از قبایل مستقر در مناطق مرکزی و غربی استان مارب تصمیم گرفته اند از ائتلاف سعودی جدا شوند و از عملیات نیروهای یمنی حمایت کرده اند که همین مسئله سرعت پیشروی ها و آزادسازی پایگاه «ماس» را افزایش می دهد.

اعلام الحربی

به گزارش اخابر جهادی، با پاکسازی پایگاه مهم و راهبردی «ماس»، تمامی مناطق اشغالی در شرق و جنوب شرق بخش «مجزر» و جنوب غرب و غرب بخش «مدغل» از اشغال نیروهای ائتلاف سعودی خارج خواهند شد و غرب استان مارب در آستانه پاکسازی کامل قرار می گیرد و مزدوران سعودی مجبور خواهند شد به سمت شهر مارب متواری شوند.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false