×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اردوگاه ائتلاف سعودی در شوک/ ۹۰ مرتبه نقض آتش بس در استان الحدیده برای نجات مزدوران در استان مارب + نقشه میدانی و عکس

ائتلاف سعودی که از پیشروی‌های گسترده نیروهای یمنی در استان مارب به هراس افتاده با نقض آتش بس در استان الحدیده به دنبال فرار از شکست است.

به گزارش اخبار جهادی، در روزهای گذشته رزمندگان یمنی عملیات جدیدی را در محور غرب و شمال غرب استان مارب ترتیب دادند و پیروزی های مهمی را به دست آوردند و همین مسئله زنگ خطر را برای نیروهای ائتلاف سعودی به صدا درآورد.نیروهای یمنی عملیات را در استان مارب با هدف باز پس گیری پایگاه مهم و راهبردی «ماس»آغاز کردند و در تلاش هستند عناصر مزدور را به سمت شهر مارب عقب برانند و همین مسئله باعث شد ائتلاف سعودی برای کاهش فشار در این محور، دور تازه ای از حملات را در مناطق غربی و جنوبی استان ساحلی الحدیده از سر بگیرد.

ائتلاف سعودی با شعله ور کردن درگیری ها در استان الحدیده درصدد است فشار را بر مقامات یمنی چند برابر کند تا عملیات در محور غرب و شمال غرب استان مارب متوقف شود اما تاکنون به نتیجه دلخواه نرسیده است.

به گفته یک منبع میدانی، نیروهای ائتلاف سعودی با نقض توافق آتش بس در جنوب استان الحدیده، حملاتی را از محور جنوب و شرق روستای «الشعب» و محور غرب روستای «مغاری» در بخش «حیس» علیه رزمندگان یمنی انجام دادند.

این منبع میدانی که از نزدیک تحولات را در استان الحدیده دنبال می کند، افزود: رزمندگان مستقر در خط تماس درگیری ها با وجود آتش بس در آمادگی کامل بودند و در همان گام نخست تحرکات عناصر ائتلاف سعودی را رصد و به موقع واکنش نشان دادند.

براساس اطلاعاتی که این منبع میدانی در اختیار ما گذاشته است، نیروهای یمنی همزمان با شروع حملات به سرعت وارد عمل شدند و پس از درگیری های سنگین از نفوذ مزدوران سعودی به این مناطق جلوگیری کردند و آنان را عقب راندند.

ائتلاف سعودی در تلاش است با اشغال مناطق بیشتری در بخش «حیس» ، دامنه نفوذ خود را در جنوب استان الحدیده افزایش دهد؛ بخش «حیس» از محور شمال به بخش الجراحی متصل می‌شود که در کنترل رزمندگان یمنی است.

از بخش «تحیتا» در غرب استان الحدیده خبر می رسد، نیروهای ائتلاف سعودی تجهیزات نظامی جدیدی را وارد منطقه کرده اند و در حال احداث یک پایگاه در نزدیکی منطقه «الجبیله» در شرق منطقه مهم «الفازه» هستند.

به نظر می رسد، ائتلاف سعودی با انجام عملیات جدید در این محور قصد دارد امنیت مناطق شرقی «الفازه» را تامین کند که نتیجه آن به امن شدن جاده «تعز – الحدیده» منتهی می شود؛ با امن تر شدن این جاده، ائتلاف سعودی راحت تر می تواند برای نیروهای خود در جنوب شهر الحدیده تجهیزات ارسال کند.

تلاش ائتلاف تاکنون برای تامین امنیت این جاده مهم و راهبردی و در امان ماندن از آتش رزمندگان یمنی ناکام مانده است؛ حضور نیروهای یمنی در محورهای غربی و جنوب غربی استان الحدیده از جمله «الجبیله، المدمن و الجاح» باعث شده ائتلاف سعودی در تامین امنیت این جاده راهبردی ناتوان بماند.

نیروهای ائتلاف سعودی در روزهای گذشته حداقل حدود ۹۰ مرتبه آتش بس را در استان الحدیده نقض کردند؛ جنگنده ها و پهپادهای ائتلاف سعودی به صورت مستمر بر فراز آسمان شهر الحدیده، منطقه کیلومتر ۱۶، الجبیله و حیس» پرواز می کنند.

به گزارش اخبار جهادی، ائتلاف سعودی حداقل ۸۱ قبضه خمپاره را به سمت مواضع نیروهای یمنی و مناطق مسکونی در الحدیده شلیک کردند؛ یگان توپخانه ائتلاف همچنین منطقه «زعفران» را در حومه شهر الحدیده هدف قرار داد.

خبرها از شهر محاصر شده «الدریهمی» در غرب استان الحدیده حاکی از آن است، حملات نیروهای ائتلاف سعودی افزایش یافته است؛ یگان توپخانه ائتلاف مناطق مختلف این شهر را هدف حملات قرار داده و خسارت هایی برجای مانده است.

در حال حاضر، حدود ۷۰ درصد از مساحت استان الحدیده در کنترل نیروهای یمنی است؛ بندر و شهر الحدیده یکی از نقاط اصلی ارتباط یمن با دنیای خارج برای تامین نیازهای مردم این کشور است؛ فشارهای ائتلاف تاکنون مانع از رسیدن کمک ها به بندر الحدیده شده است.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false