×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
اعزام نیروهای تیپ قدس به شمال غرب سوریه/ پاسخ کوبنده جبهه مقاومت به بلندپروازی‌های تکفیری‌های مورد حمایت ترکیه در استان ادلب و حماه + نقشه میدانی و عکس

گروهک تروریستی با نقض آتش بس در دشت الغاب دو شهرک مهم را به اشغال درآوردند اما در ادامه با ورود نیروهای تازه نفس معادلات تغییر کرد و نقره داغ شدند.

به گزارش اخبار جهادی، همزمان با ادامه اعزام نیروهای تازه نفس و انتقال تجهیزات نظامی سنگین به نزدیکی خطوط تماس با مناطق اشغالی جنوب غرب استان ادلب، گروهک های تروریستی حملات گسترده ای را علیه نیروهای ارتش سوریه ترتیب دادند.

یک منبع میدانی که از نزدیک تحولات میدانی را در شمال غرب سوریه دنبال می کند به جزئیات عملیات عناصر تروریستی اشاره کرد و افزود: تروریست ها مستقر در محور جنوب غرب ادلب و شمال غرب حماه حملات را حدود ساعت ۳ ظهر روز دوشنبه (نوزدهم خردادماه) آغاز کردند.

این منبع میدانی تصریح کرد: گروهک های تروریستی از جمله «جراس الدین» حملات را از حومه شهرک های «العنکاوی و القاهره» در محور دشت الغاب از دو جهت و با ارسال عناصر و خودروهای انتحاری به سمت مواضع نیروهای سوری در شهرک های «طنجره (المناره) و الفطاطره» در شمال غرب حماه و جنوب غرب ادلب انجام دادند.

به گفته منابع این منبع میدانی، عناصر تروریستی از ارتفاعات جنوبی «الزاویه» به سمت منطقه گسیل داده شده بودند و نیروهای ارتش سوریه برای به حداقل رساندن تلفات به صورت موقت از این دو شهرک عقب نشینی کردند.

این منبع میدانی افزود: همزمان با حملات و درگیری ها،  جنگنده های روسی به پرواز درآمدند و مواضع گروهک های تروریستی را در جنوب غرب استان ادلب و شمال غرب حماه هدف قرار دادند و ضربات مهلکی به آنان وارد آوردند.

جنگنده های روسی همراه با یگان های توپخانه و موشکی به شدت مواضع تروریست ها را در شهرک ها و روستاهای «قوقفین، العنکاوی، کفرعوید، الموزره، قلیدین، القاهره، الزقوم، الحلوبه، طنجره، الفطاطره، الفطیره، سفوهن و …» هدف قرار دادند و خسارت های مالی و جانی زیادی به عناصر تکفیری مورد حمایت ترکیه وارد آوردند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای تازه نفس پس از اعزام به مناطق درگیری در گام نخست موفق شدند پیشروی تروریست ها را به طور کامل متوقف و در ادامه عملیات معکوسی را برای بازپس گیری و به کنترل درآوردن این دو شهرک آغاز کردند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری های سنگین و گسترده توانستند شهرک های «طنجره و الفطاطره» را به طور کامل از اشغال خارج و پاکسازی کنند و تروریست ها را به سمت شهرک «العنکاوی» عقب برانند.

در جریان درگیری ها و بازپس گیری این دو شهرک، بیش از ۴۵ تن از عناصر تروریستی کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند و خسارت زیادی به تجهیزات نظامی آنان وارد آمد؛ یک تن از نیروهای سوری در این درگیری ها به شهادت رسید.

به گزارش اخبار جهادی، همزمان با انجام عملیات معکوس نیروهای سوری که منجر به پاکسازی شهرک های «طنجره و الفطاطره» شد، خبرها حاکیست نیروهای تیپ قدس فلسطین در حال تقویت مواضع خود در محور جنوبی استان ادلب هستند.

گروهک های تروریستی با اشغال این دو شهرک قصد داشتند امنیت شهرک اشغالی العنکاوی (نقطه اتصال شهرک معره نعمان به شهر مهم و راهبردی جسرالشغور) را تامین کنند و نفوذ خود را در شمال غرب حماه و جنوب غرب ادلب افزایش دهند که ناکام ماندند و به نتیجه ای دست نیافتند.

اگر نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در محور جنوب غرب استان ادلب و شمال غرب استان حماه بتوانند شهرک «العنکاوی» را به همراه مناطق جنوبی و جنوب غربی منطقه «الزاویه» از جمله « «سفوهن، کفرعوید، فلیفل، حلوبی، کوه البراغیثی و …» را از اشغال خارج کنند، علاوه بر تامین امنیت جنوب غرب استان ادلب، تروریست ها در شمال غرب استان حماه محاصره خواهند شد و کار آنان تمام شده محسوب می شود.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false