×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
درس فراموش‌نشدنی سربازان سردار سلیمانی به تروریست‌ها در شمال سوریه/ جنوب غرب استان حلب و بزرگراه بین المللی «دمشق – حلب» در آستانه آزادی + نقشه میدانی و عکس

نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت پس از درگیری های سنگین ۴۸ ساعت در آستانه پاکسازی کامل جنوب غرب استان حلب و بزرگراه بین المللی «دمشق – حلب» هستند.

به گزارش اخبار جهادی، روز گذشته (جمعه هجدهم بهمن ماه) نیروهای ارتش سوریه با پاکسازی شهرک های «ابلا، اعجاز، الضاهریه، الثریا، کراتین» از مرزهای شرقی استان ادلب عبور کردند و وارد مناطق جنوب غرب استان حلب شدند.نیروهای سوری در ادامه با پاکسازی شهرک های «حویر، آباد و خواریم» به ۱۲ کیلومتری رزمندگان جبهه مقاومت در جنوب غرب حلب رسیدند تا تروریست ها در حدفاصل شهرک «آباد» تا شهرک تازه آزاد شده «برنه» در آستانه قیچی شدن قرار گیرند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت از ظهر روز شنبه (نوزدهم بهمن ماه) عملیاتی را از سمت شهرک های «آباد، حویر، کفر حداد، عزیزیه، تلیلات، الحاضر و برنه» در جنوب غرب استان حلب علیه تروریست ها آغاز کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای سوری و مقاومت در جریان چند حمله جداگانه و مستمر و پس از درگیری های سنگین موفق شدند تروریست ها را عقب برانند و چندین شهرک را از اشغال خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

به گزارش اخبار جهادی، در جریان درگیری ها، شهرک های «کوسنیا، تل باجر، رسم العیس، رسم الصهریج، بانص، مریوده، مکحله، خربه الکوسا و تل ممو» پاکسازی و نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت به ورودی های ارتفاع و شهرک «العیس» رسیدند.

از سویی دیگر، رزمندگان جبهه مقاومت نیز در محور دوم، عملیاتی را از سمت شهرک «برنه» علیه گروهک های تروریستی ترتیب دادند و موفق شدند ارتفاع و شهرک مهم و راهبردی «العیس» را از اشغال خارج و آزاد کنند.

در جریان پاکسازی ارتفاع و شهرک «العیس»، شماری از تروریست های تحریرالشام (جبهه النصره) کشته و زخمی شدند و سایر نیز به سمت مناطق «ایکاردا، تل حدیه، بویبه، برقومه و …» در محور شمالی متواری شدند.

آرشیو

با پاکسازی ارتفاع و شهرک العیس، رزمندگان جبهه مقاومت به ورودی ایستگاه مراقبتی نیروهای ارتش ترکیه در بلندی «الخضراء» رسیدند؛ خبرها حاکیست، نظامیان ارتش ترکیه شب گذشته این ایستگاه را تخلیه و به سمت مناطق شمالی عقب نشینی کردند.

ارتفاع راهبردی العیس بر بخش وسیعی از مناطق جنوب غربی استان حلب اشراف کامل دارد؛ مقصد بعدی رزمندگان جبهه مقاومت در محور جنوب غرب حلب پاکسازی شهرک های «تل حدیه، برقومه، الزربه» و منطقه ایکاردا» خواهد بود.

با پیشروی های همزمان در این دو محور، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در جنوب غرب استان حلب به یکدیگر رسیدند و مناطق اشغالی در حدفاصل شهرک «برنه» تا شهرک «آباد» پاکسازی شدند.

اگر نیروهای سوری و رزمندگان جبهه مقاومت موفق شوند شهرک های «تل حدیه، برقومه، الزربه» را به همراه منطقه «ایکاردا» از اشغال عناصر تروریستی خارج کنند، جنوب غرب استان حلب به طور کامل پاکسازی خواهد شد.

با پاکسازی این شهرک‌ها در جنوب غرب استان حلب، بزرگراه بین المللی «دمشق – حلب» پس از ۸ سال به طور کامل امن خواهد شد؛ در حال حاضر ۲۵ کیلومتر از این بزرگراه همچنان در اشغال گروهک های تروریستی است.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت در ساعات گذشته در جریان پاکسازی مناطق اشغالی در جنوب غرب استان حلب موفق شدند مساحت ۱۳۰ کیلومتر مربعی را پاکسازی و به کنترل درآوردند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false