×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
نیروهای ارتش سوریه در آستانه ورود به مهم‌ترین پایگاه گروهک‌های ترورستی در جنوب شرق استان ادلب/ پاکسازی مساحت ۱۳۵ کیلومتر مربعی در ۲۴ ساعت + نقشه میدانی

نیروهای سوری پس از درگیری های نفس گیر، ۲۲ منطقه را در جنوب شرق و شرق استان ادلب پاکسازی و خود را به ورودی شهر مهم و راهبردی سراقب و شهرک مهم «تل طوقان» رساندند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه از صبح روز سه شنبه (پانزدهم بهمن ماه) حملات علیه مواضع گروهک های تروریستی را در جنوب شرق استان ادلب از محور شمال شرق شهرک«معردبسه» از سر گرفتند.به گفته منابع میدانی، نیروهای سوری در گام نخست پس از چند ساعت درگیری سنگین موفق شدند عناصر تروریستی را عقب برانند و ارتفاع «مردیخ» و شهرک «ابیلا» را از اشغال خارج کنند و به کنترل دربیاورند.

نیروهای ارتش سوریه با آزادی دو منطقه به محله های جنوبی شهر مهم و راهبردی سراقب (مهم ترین پایگاه گروهک های تروریستی در جنوب شرق استان ادلب) رسیدند و فشار بر عناصر ترورستی را از محورهای جنوبی و غربی افزایش دادند.

نیروهای سوری پس از تثبیت مواضع در ارتفاع «مردیخ» و شهرک «ابیلا»، عملیاتی را به سمت شرق انجام دادند و موفق شدند ارتفاع «ریحان» را به سیطره درآوردند؛ این ارتفاع راهبردی بر محله های جنوبی شرقی سراقب اشراف دارد.

در محور شهرک ابوالظهور در شرق استان ادلب نیز نیروهای سوری عملیات غافلگیرانه ای را علیه تروریست ها آغاز کردند و پس از درگیری های نفس گیر توانستند شهرک های «تل الاغر، کویرس، المشرفه، جدیده، بلیصه» را به همراه پایگاه نظامی «المجهوره» پاکسازی کنند.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای ارتش سوریه با پاکسازی این شهرک ها به جاده «معردبسه – تل طوقان» نزدیک تر شدند و امنیت جاده «معره النعمان – ابوالظهور» بیش از پیش تامین و فشار بر تروریست ها چند برابر شد.

عصر روز سه شنبه، نیروهای سوری پس از تثبیت مواضع در شهرک های تازه آزاد شده (تل الاغر، کویرس، المشرفه، جدیده، بلیصه و پایگاه نظامی المجهوره) عملیات دیگری را به سمت محور شمالی علیه تروریست ها ترتیب دادند.

نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری های گسترده موفق شدند شهرک های «مسعده، بارسا، طویل الشبخ، راس العین، شوحه، کفرعمیم، بجغاض، الشیخ ادریس، بویطی، ریان و خربه نافت» را پاکسازی و به کنترل دربیاورند.

براساس اطلاعات به دست آمده، شماری از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها و آزادی این شهرک ها کشته و زخمی شدند؛ سایر تروریست ها پس از متحمل شدن خسارت های سنگین از منطقه متواری و عقب نشینی کردند.

با پاکسازی این منطق، شهرک راهبردی «معصران» از محور شمال شرق و جاده «خان سبل – سراقب» امن تر شد و نیروهای سوری به شهرک مهم «تل طوقان» و ایستگاه مراقبتی نیروهای ارتش ترکیه در این محور (شرق ادلب) رسیدند.

خبرها حاکیست، در حال حاضر، آزادی شهرک راهبردی تله طوفان در اولویت قرار گرفته است و اگر نیروهای سوری این شهرک را به تسلط دربیاورند راه برای پیشروی از محور شرقی استان ادلب به محور جنوب غرب استان حلب باز می شود.

به گفته منابع میدانی، دوشنبه شب نیز نیروهای ارتش سوریه در محور غربی شهرک خان سبل به پیشروی ها ادامه دادند و شهرک‌های «کدور و رویجه» را از اشغال عناصر تروریستی خارج و امنیت جاده «معره النعمان – خان سبل» را تامبن کردند.

به گزارش اخبار جهادی، در ۲۴ ساعت گذشته نیروهای ارتش سوریه در جریان درگیری ها در مناطق جنوبی و جنوب شرقی شهر سراقب و مناطق شرقی استان ادلب موفق شدند مساحت ۱۳۵ کیلومتر مربعی را پاکسازی کنند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false