×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی غرب و جنوب غرب حلب/ شکست سنگین تروریست‌ها در حومه جنوبی و شمالی شهرک «خان طومان» + نقشه میدانی و عکس

رزمندگان جبهه مقاومت در ادامه عملیات در محورهای جنوبی و شمالی شهرک خان طومان موفق شدند ضربات مهلکی را به گروهک های تروریستی وارد کنند و چند منطقه مهم دیگر را به کنترل دربیاوردند.

به گزارش اخبار جهادی، از جنوب غرب استان حلب خبر می رسد رزمندگان جبهه مقاومت (حزب الله، فاطمیون، فدائیان قدس و…) پس از پاکسازی و تثبیت مواضع در شهرک های «خان طومان، معراته، الخادلیه»، محله «الراشدین۵» و ارتفاعات «ماهر، ابیض، الرحبه، الزیتون، المحروقات و القراصی» عملیات جدیدی را علیه گروهک های تروریستی آغاز کردند.رزمندگان جبهه مقاومت از روز جمعه (یازدهم بهمن ماه) حملات گسترده و سنگینی را از حومه ارتفاع «القراصی» برای آزادی شهرک «القراصی و القلعجیه» علیه عناصر تروریستی انجام دادند و پس از درگیری های سنگین موفق شدند مزارع «القراصی» را به کنترل دربیاورند.

روز جمعه تلاش ها برای پاکسازی شهرک های «القراصی و القلعجیه» با مقاومت تروریست ها و ادامه درگیری های سنگین بدون نتیجه باقی ماند و رزمندگان جبهه مقاومت از روز شنبه (دوازدهم بهمن ماه) بار دیگر حملات را برای آزادی این دو شهرک از سر گرفتند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای جبهه مقاومت در نهایت پس از چند ساعت درگیری نفس گیر موفق شدند تروریست ها را عقب برانند و شهرک های «القراصی و القلعجیه» را در حومه جنوبی شهرک خان طومان از اشغال خارج و پاکسازی کنند.

براساس اطلاعات به دست آمده، تثبیت مواضع در این دو شهرک در دستور کار رزمندگان جبهه مقاومت قرار گرفته است؛ دهها تن از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها در این محورها کشته و زخمی شدند.

به گزارش اخبار جهادی، با پاکسازی شهرک های «القراصی و القلعجیه»، شهرک «الحمیره» نیز از محورهای شرق، شمال و غرب به محاصره درآمد و رزمندگان جبهه مقاومت در یک عملیات دقیق و ضربتی موفق شدند این شهرک را به همراه بخش وسیعی از شهرک «خلصه» به کنترل دربیاوردند.

شهرک های «برنه و زیتان» مقصد بعدی نیروهای جبهه مقاومت در جنوب غرب استان حلب محسوب می شوند؛ گروهک های تروریستی با تمام توان در جنوب غرب استان حلب تلاش می کنند از رسیدن رزمندگان مقاومت به بزرگراه «حلب – دمشق» جلوگیری کنند چرا که نمی خواهند شهرک های اشغالی در محور جنوبی و جنوب شرق به صورت دومینوار سقوط کنند.

از حومه شمالی شهرک «خان طومان» خبر می رسد، رزمندگان جبهه مقاومت پس از چند ساعت درگیری سنگین موفق شدند حرش (مزارع) خان طومان و ارتفاع «حزمر» را از اشغال تروریست ها خراج و آزاد کنند.

برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

رزمندگان جبهه مقاومت با تسلط بر این مزارع و ارتفاع «حزمر»، امنیت شهرک خان طومان را از محور شمالی تامین و از حمله تروریست ها به غرب محله «راشدین ۵» و مناطق شرقی و جنوب شرقی از جمله شهرک معراته جلوگیری می کنند.

با پاکسازی ارتفاع «حزمر» در حومه شمالی شهرک خان طومان، نیروهای ارتش ترکیه در ایستگاه مراقبتی این منطقه به طور کامل محاصره شدند و ارتباط آنان با مناطق اطراف قطع و مسدود شد؛ رزمندگان جبهه مقاومت در تلاش هستند مواضع را در مزارع خان طومان و ارتفاع «حزمر» با وجود ضد حملات سنگین تروریست ها تثبیت کنند.

به گفته منابع میدانی، با تثبیت مواضع در این دو منطقه، رزمندگان جبهه مقاومت پاکسازی محله «راشدین ۴» و شهرک های «کلاریه و ابوشیلم» را در نزدیکی بزرگراه بین المللی دمشق – حلب در دستور کار قرار می دهند.

خبرها از محور غربی شهر حلب حاکیست، گروهک های تروریستی با ۳ خودروی انتحاری، حملات گسترده و کم سابقه ای را از مناطق شمالی محله «المنصوره» با هدف اشغال محله «جمعیه الزهرا» علیه رزمندگان جبهه مقاومت انجام دادند.

برای مشاهده اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای جبهه مقاومت با وجود حملات انتحاری در منطقه ماندند و در برابر عناصر تروریستی مقاومت کردند و پس از درگیری های سنگین چند ساعته حملات را به طور کامل دفع کردند و اشغال این محله مهم و راهبردی را ناکام گذاشتند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false