:کدخبر
18870
:تاریخ انتشار
بهمن ۲۳, ۱۳۹۷

بازداشت مسئول اطلاع‌رسانی داعش توسط شبه‌نظامیان کُرد در سوریه

0

منابع محلی اعلام کردند که عناصر «نیروهای دموکراتیک سوریه» توانسته‌اند یکی از چهره‌های اطلاع‌رسانی داعش را در سوریه بازداشت کنند.

به گزارش اخبار جهادی،منابع محلی شامگاه دوشنبه (روز گذشته) اعلام کردند که شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» یک داعشی تبعه فرانسه را بازداشت کرده‌اند.

این منابع به شبکه خبری «العربیه» گفتند که این تروریست «ابوصهیب الفرنسی» نام دارد که یکی از چهره‌های اطلاع‌رسانی داعش به شمار می‌رود.

العربیه در عین حال به نقل از «فعالان سوری» گزارش داد که فرد بازداشت شده، داعشی فرانسوی نیست، بلکه یک عنصر سوری از شهر «المیادین» ملقب به «الابرص» است.

این منابع گفتند که الابرص مسئول «فروش بردگان» بوده است.

ابوصهیب مارس سال ۲۰۱۵ و در جریان یک ویدئوی کوتاه، چگونگی پذیرش اسلام و پیوستن خود به داعش را شرح داد.

این ویدئو که داعش آن را منتشر کرد، از جمله ویدئوهای تبلیغاتی تحت عنوان «داستانهایی از سرزمین زندگی» بود.

وی که مسئول یک شرکت فرانسوی بوده است، در این ویدئو شرح می‌دهد که چگونه کاهن شده بود، و به خاطر اینکه نتوانست پاسخ روشنی برای پرسشهای خود پیدا کند، مسلمان شده است.

ابوصهیب همچنین گفت که پس از اعلام «خلافت» توسط «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش در سال ۲۰۱۴، «به خودم گفتم که از این پیروی کنم».

در حال حاضر عناصر داعش در شهرک الباغوز واقع در ریف شرقی استان دیرالزور (شرق سوریه) محاصره هستند.

در همین ارتباط، مخالفان دولت سوریه اعلام کردند که ائتلاف آمریکا و نیروهای دموکراتیک سوریه با عناصر باقی‌مانده داعش در شرق سوریه به توافق رسیده‌اند که این عناصر کرانه شرقی رود فرات را ترک کنند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام