×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
مذاکرات روسیه و ترکیه عامل اصلی توقف پیشروی ارتش سوریه در جنوب شرق ادلب/ جزئیات حملات سنگین گروه‌های تروریستی در حومه شهرک‌های «جرجناز و التح» + نقشه میدانی و عکس

مذاکرات مسکو و آنکارا برای گروهک‌های تروریستی یک تنفس مصنوعی بود و باعث شد آنان حملات سنگینی را علیه نیروهای ارتش سوریه در جنوب شرق استان ادلب ترتیب دهند.

به گزارش اخبار جهادی،از مناطق جنوب شرق استان ادلب خبر می رسد، سرعت پیشروی و پیروزی های نیروهای ارتش سوریه پس از یک هفته عملیات طوفانی و به دست آوردن نتایج چشمگیر کند شده است.براساس اطلاعات به دست آمده، مذاکرات روسیه و ترکیه برای برقراری یک آتش بس موقت یکی از عوامل اصلی محسوب می شود که باعث شده نیروهای سوری تا حدود زیادی از حالت تهاجمی خارج شوند و در موقعیت تدافعی قرار گیرند.

تلاش های گسترده آنکارا برای برقراری آتش بس باعث شده گروهک های تروریستی از شکست های سنگین در امان باقی بمانند و فرصت تنفس را به دست آورند و همین مسئله توان هجومی نیروهای ارتش سوریه را کاسته است.

به گفته منابع میدانی، مذاکرات مسکو  و آنکارا سبب شد، گروهک های تروریستی از شوک اولیه خارج شوند و قدرت خود را تا حدودی بازیایی کنند و حتی حملاتی را علیه نیروهای سوری برای اشغال دوباره مناطق از دست رفته انجام دهند.

به گزارش اخبار جهادی، عناصر گروهک های تروریستی عصر روز گذشته (شنبه هفتم دی ماه) حملات سنگینی را از حومه شرقی و جنوب شرقی شهرک مهم و راهبردی «معره نعمان» علیه نیروهای ارتش سوریه ترتیب دادند.

یک منبع میدانی به جزئیات حملات تروریست ها اشاره کرد و افزود: عناصر تروریستی در محور نخست از حومه شهرک «تلمنس» حملاتی را علیه مواضع نیروهای سوری در شهرک «جرجناز» آغاز کردند.

این منبع میدانی با بیان این که تروریست ها حملات را در محور دوم از محور شهرک های «کفرباسین و بابولین» علیه نیروهای ارتش سوریه در شهرک «التح» شروع کردند، گفت: حملات با ارسال خودروهای انتحاری به سمت مواضع نیروهای سوری کلید خورد.

وی تصریح کرد: در محور نخست نیروهای ارتش سوریه (نیروهای ویژه گروه ۲۵ ارتش) مستقر در محور شهرک «جرجناز» موفق شدند خودروی انتحاری را قبل ار رسیدن به مواضع هدف قرار دهند و منهدم کنند.

این منبع میدانی از انهدام دو خودروی انتحاری دیگر گروهک های تروریستی در محور غربی شهرک «التح» خبر داد گفت: نیروهای سوری در این محور نیز موفق شدند خودروهای انتحاری را قبل از رسیدن به هدف تعیین شده هدف قرارد هند.

به گفته این منبع میدانی، نیروهای ارتش سوریه پس از درگیری های سنگین توانستند حملات عناصر گروهک های تروریستی را در محور شهرک «جرجناز و التح» به طور کامل دفع کنند و عملیات آنان را با شکست مواجه کردند.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، حدود ۳۰ تن از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها در این دو محور به هللاکت رسیدند و شماری دیگر زخمی شدند و خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان  وارد آمد.

به گفته منابع میدانی، با ناکامی گروهک های تروریستی برای رسیدن به شهرک های «جرجناز و التح» نیروهای سوری ابتکار عمل را در این دو محور در دست گرفتند اما بخش هایی از مزارع غربی این دو شهرک از طرفین خالی شده است.

عناصر تروریستی در محور نخست در تلاش بودند شهرک «جرجناز» را  دوباره به اشغال دربیاورند تا نیروهای ارتش سوریه از شهرک مهم و راهبردی «معره نعمان» دور شوند و همچنین خود را به نزدیکی شهرک «صرمان» و ایستگاه مراقبتی نیروهای ارتش ترکیه برسانند.

به گزارش اخبار جهادی، تروریست ها در محور دوم نیز درصدد بودند با اشغال شهرک «التح»، امنیت شهرک های «تفانه، کفرباسین و بابولین» را تامین و خود را به شهرک های «حبه و معیصرونه» برسانند که ناکام ماندند و با شکست روبه رو شدند.

 

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false