×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
آخرین تحولات میدانی استان ادلب ۹ روز پس از عملیات بزرگ ارتش سوریه/ آزادی کدام شهرک کلید آزادی کامل استان حماه است؟ + نقشه میدانی و عکس

عملیات در جنوب و جنوب شرق استان ادلب وارد مرحله حساسی شده و نیروهای ارتش سوریه در آستانه یک پیروزی مهم دیگر هستند.

به گزارش اخبار جهادی، ۹ روز از عملیات نیروهای ارتش سوریه در محور جنوب و جنوب شرق استان ادلب گذشت و تاکنون بیش از ۴۰ روستا، شهرک و بلندی آزاد و از اشغال عناصر تروریستی خارج شده است.

براساس آخرین اطلاعات به دست آمده، نیروهای ارتش سوریه در جریان ادامه عملیات در جنوب شرق استان ادلب، حملات گسترده ای را علیه گروهک های تروریستی در حومه جنوب غرب منطقه «ابوالظهور» ترتیب دادند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای سوری پس از درگیری های سنگین موفق شدند روستای «حلبان» را از اشغال تروریست ها خارج  و به کنترل درآوردند و مواضع را در این منطقه تازه آزاد شده به طور کامل تثبیت کنند.

به گزارش اخبار جهادی، آزادی روستای «حلبان» پایان کار در این محور نبود و نیروهای ارتش سوریه عملیات را ادامه دادند و توانستند شهرک های «خوین الشعر، سمکه، تل خطره و جدیده نواف» را هم از اشغال گروهک های تروریستی خارج کنند.

شماری از عناصر تروریستی در جریان درگیری ها و پاکسازی این مناطق کشته و زخمی شدند؛ نیروهای ارتش سوریه در این محور باید شهرک های مهم دیگری از جمله «ابوجریف، تل کرسیان و النوحیه» را آزاد و امن کنند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: اگر نیروهای سوری این شهرک های راهبردی را از اشغال تروریست ها خارج کنند و به تسلط خود درآورند به شهرک مهم «خان سبل» خواهند رسید که به معنای ثبت یک پیروزی بزرگ است.

این منبع میدانی افزود: با رسیدن نیروهای ارتش سوریه به شهرک «خان سبل»، جاده راهبردی شهرک «معره نعمان» به شهرک مهم «سراقب» قطع می شود و از سویی دیگر فشار بر نیروهای ارتش ترکیه در ایستگاه مراقبتی «تل طوفان» از محور جنوبی افزایش خواهد یافت.

از محور شمال و جنوب غرب شهرک «جرجناز» خبر می رسد، درگیری های سنگین میان نیروهای سوری و عناصر گروهک های تروریستی در شهرک های «الغدفا و الحدیثی» جریان دارد و هیچ کدام از طرفین تاکنون موفق به تثبیت مواضع در این دو شهرک نشده اند؛ نیروهای سوری فقط در مزارغ غربی و شمال غرب شهرک جرجناز توانستند پیشروی محدودی را با عقب راندن تروریست ها به دست آورند.

به گزارش اخبار جهادی، در جریان حملات دقیق هوایی نیز کاروانی از فرماندهان گروهک تروریستی «احرارالشام» در نزدیکی شهرک «معره نعمان» هدف قرار گرفت و ۷ تن از عناصر تروریستی کشته و زخمی شدند.

در لیست کشته شدگان نام «شیخ ابواقبال» یکی از مفتی های گروهک تروریستی احراراشام و جند تن از همراهانش دیده می شود؛ «شیخ ابو الغریب» یکی دیگر از مفتی های این گروهک در این حمله زخمی شده است؛ تاکنون خبری از سرنوشت «جابر علی باشا» یکی از فرماندهان ارشد گروهک تروریستی احرالشام که در این کاراون حضور داشت در دسترس نیست.

نیروهای سوری در جریان درگیری های روزهای گذشته یک پیروزی مهم به دست آوردند و موفق شدند شهرک راهبردی «جرجناز» یکی از مهم ترین پایگاه های تروریست ها را به سیطره دربیاورند؛ این شهرک یکی از دروازه های اصلی ورود به شهرک «معره نعمان» به شمار می آید.

با تسلط نیروهای ارتش سوریه بر شهرک استراتژیک «معره نعمان» راه برای ورود به مرکز استان ادلب (آخرین پایگاه متمرکز عناصر تروریستی در خاک سوریه) باز می شود؛ در حال حاضر نیروهای سوری با این شهرک ۶ کیلومتر فاصله دارند که مهم ترین پایگاه تروریست ها در جنوب شرق استان ادلب محسوب می شود.

به گفته منابع میدانی، مذاکراتی هم میان روسیه و ترکیه در جریان است تا گروهک های تروریستی بدون درگیری شهرک راهبردی «معره نعمان» را تخلیه و به نیروهای ارتش سوریه تحویل دهند.

اگر شهرک «معره نعمان» با درگیری و بدون درگیری به کنترل نیروهای سوری درآید، تمامی شهرک ها و مناطق جنوبی از جمله «الحامدیه، حیش، کفرسجنه، طبیش، بابولین، عامودیه، کفرباسین، الدیر غربی، الدیر شرقی و…» به صورت دمینوار سقوط خواهند کرد و نیروهای ارتش سوریه بر بخش وسیعی از جنوب استان ادلب مسلط می شوند.

آزادی این شهرک های اشغالی در جنوب و جنوب غرب استان ادلب همچنین فشار را بر گروهک های تروریستی در شمال غرب استان حماه (جنوب دشت الغاب) چند برابر می کند و در نهایت آنان را مجبور می کند از این محور عقب نشینی کنند و این به معنای پاکسازی کامل استان حماه است.

به گزارش اخبار جهادی، عملیات نیروهای ارتش سوریه در جنوب و جنوب شرق استان ادلب از پنج شنبه هفته گذشته (بیست و هشتم آذرماه) آغاز شد و میزان مساحت پاکسازی شده به حدود ۳۶۰ کیلومتر مربع رسیده است.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false