×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
false
true
پایان مرحله هفتم عملیات «اراده پیروزی» در شمال عراق/ پاکسازی ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از مساحت آلوده استان‌های «دیاله، کرکوک و صلاح الدین» + نقشه میدانی و عکس

نیروهای مسلح عراق مرحله هفتم عملیات اراده پیروزی را در استان های دیاله، کرکوک و صلاح الدین انجام دادند و ضربات مهلکی را به عناصر مخفی داعش وارد آوردند.

به گزارش اخبار جهادی، اوایل هفته جاری نیروهای امنیتی، ارتش، عشایر و بسیج مردمی عراق همراه با نیروهای فرماندهی عملیات استان های صلاح الدین، دیاله و کرکوک مرحله هفتم عملیات «اراده پیروزی» را علیه هسته های خاموش داعش آغاز کردند.عملیات نیروهای مسلح عراق در شمال غرب استان دیاله، جنوب و جنوب غرب استان کرکوک و شرق استان صلاح الدین علیه عناصر مخفی داعش صورت گرفت و امنیت به طور کامل به صدها کیلومتر از مناطق آلوده بازگشت.

براساس اطلاعاتی که یک منبع میدانی در اختیار مشرق گذاشته است، نیروهای عراقی  (رزمندگان تیپ های ۴، ۲۴، ۵۲ بسیج مردمی و هنگ چهارم عشایر) در استان دیاله از محورهای «انجانه» در شرق دریاچه «العظیم»، رشته کوه های «حمرین» و  مناطق «نارین، عین لیله و تقاطع الصفره» وارد عمل شدند.

پاکسازی و بازگرداندن امنیت به مناطق آلوده در حومه رشته کوه های حمرین در شمال غرب استان دیاله هدف اصلی نیروهای عراقی در مرحله هفتم عملیات اراده پیروزی بود که تا حدود زیادی با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش اخبار جهادی، قطع مسیر کمک رسانی عناصر مخفی داعش در رشته کوه های حمرین و جلوگیری از نفوذ تروریست ها از شرق استان صلاح الدین به مناطق غربی استان دیاله نیز هدف دوم نیروهای مسلح عراق بود.

نیروهای عراقی در جریان عملیات در شمال غرب استان دیاله ۱۴ مقر مخفی هسته های خاموش داعش را شناسایی کردند و همچنین امنیت را به ۲۰ روستا از جمله «قوشجیه، طیاوی، البوخیال، خضیرکاو، البوعواد، صنیدیج، صباح العزاوی» بازگردانند.

به گفته منابع میدانی، نیروهای مسلج عراق در مجموع در جست و جوی منطقه به منطقه در شمال غرب استان دیاله موفق شدند حدود هزار کیلومتر مربع از مساحت آلوده را به طور کامل پاکسازی کنند و امنیت را در این محور برقرار کنند.

مرحله هفتم عملیات اراده پیروزی در استان کرکوک

نیروهای عراقی در جریان عملیات در مناطق جنوبی و جنوب غربی استان کرکوک توانستند دهها منطقه از جمله «بید حمید، صالح العلی، الشیریفیه، الخبازه، بردی السفلی، العواشه» را پاکسازی و امن کنند.

به گزارش اخبار جهادی، با پاکسازی حدود ۲ هزار کیلومتر مربع از مساحت آلوده، امنیت به بخش های وسیعی از مناطق جنوب و جنوب غرب استان دیاله بازگشت و ارتباط عناصر مخفی داعش از مناطق شرقی استان صلاح الدین با استان کرکوک قطع می شود.

مرحله هفتم عملیات اراده پیروزی در استان صلاح الدین

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای مسلح عراق در جریان عملیات در مناطق شرق استان صلاح الدین موفق شدند امنیت مناطق مهمی از جمله حومه رشته کوه های «حمرین»، چاه های نفتی «علاس و عجیل» و کرانه غربی رود «الزاب» را تامین کنند.

پاکسازی این مناطق در شرق استان صلاح الدین تاثیر مهمی نیز بر برقراری آرامش و امنیت در حومه شرقی شهر تکریت، شمال شرقی بیجی و جاده های مهم   «تکریت – طوزخورماتو» و «تکریت – کرکوک» و «بغداد – دهوک – ترکیه» دارد.

به گفته منابع میدانی، نیروهای مسلح عراق در این عملیات همچنین توانستند حومه دریاچه «شاری»، روستاهای «الحدیدیه و حماش» و منطقه «البوحمید» را در محور شمال شرق شهر سامراء پاکسازی و امن کنند.

انجام مرحله هفتم عملیات اراده پیروزی در شرق استان صلاح الدین منجر به پاکسازی حدود ۴۵۰ کیلومتر مربع از مساحت آلوده شد و امنیت حومه شهرهای مهمی از جمله «تکریت، بیجی و سامراء» تامین شد.

نیروهای عراقی در مجموع عملیات در استان های دیاله، کرکوک و صلاح الدین موفق شدند ۱۸ تونل، ۲۰ پناهگاه، ۱۷۰ تله انفجاری و بمب و ۸۰ خمپاره را کشف و ۲۱ تن از تروریست های داعش را شناسایی و دستگیر کنند.

به گزارش اخبار جهادی، مرحله هفتم عملیات اراده پیروزی برای پاکسازی مناطق آلوده از لوث وجود هسته های خاموش گروهک تروریستی داعش با تحرکات محور غربی – عبری – عربی برای تقویت تروریست ها همزمان شده است.

نیروهای مسلح عراق با انجام این عملیات پیش دستانه تلاش کردند از قدرت نمایی عناصر مخفی داعش جلوگیری کنند چرا که تروریست ها در روزهای گذشته با حمایت های آمریکایی ها و همزمان با ناآرامی در مناطق و مرکزی جنوبی چندین حمله بزرگ و سنگین را علیه نیروهای عراقی ترتیب دادند اما ناکام ماندند.

انتهای پیام/

منبع: مشرق

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false