:کدخبر
16965
:تاریخ انتشار
مهر ۹, ۱۳۹۷

فیلم: پرتاب بمب ۳۴۲ از پهپاد بمب‌افکن صاعقه بر سر تروریست‌ها

0

سپاه پاسداران در عملیات ضربت محرم علاوه بر استفاده از موشک‌های بالستیک ذوالفقار و قیام برای اولین بار از پهپادهای صاعقه نیز برای بمباران مواضع تروریست‌ها استفاده کرده است.

به گزارش اخبار جهادی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد امروز دوشنبه با ۶ فروند موشک بالستیک و ۷ فروند پهپاد رزمی، مواضع و مقرهای تروریست‌ها را در شرق فرات در خاک سوریه هدف قرار داد و تعداد زیادی از آنها را به هلاکت رساند.

در این عملیات سپاه پاسداران از ۴ فروند موشک بالستیک ذوالفقار و ۲ فروند موشک بالستیک قیام استفاده کرده است. علاوه بر این، سپاه پاسداران اعلام کرده که در این عملیات غیر از عملیات موشکی، ۷ فروند پهپاد رزمی سپاه نیز مواضع تروریست‌ها را با بمب هدف قرار داده‌اند.

پهپادی که سپاه در این عملیات از آن استفاده کرده است پهپاد صاعقه است.

پهپاد صاعقه، یک پهپاد دوربرد بوده و قادر به حمل ۴ بمب‌ هوشمند و نقطه زن است که با استفاده از این بمب‌ها می‌تواند اهداف را با دقت بالا مورد اصابت قرار دهد. “پهپاد صاعقه” از کلاس پهپادهای سیمرغ یا همان آرکیو ۱۷۰ ایرانی و در واقع اولین پهپاد بمب‌افکن ایرانی است.

بمب‌هایی که پهپاد صاعقه به سوی مواضع تروریست‌ها رها کرد، در واقع همان بمب‌های ۳۴۲ مشهور بود که پیشتر توسط سپاه رونمایی شده بود. این بمب‌ها، در واقع هم‌خانواده موشک‌های سدید هستند که پهپادهای صاعقه و شاهد ۱۲۹ قادر به حمل و پرتاب آنها هستند.

آنطور که در تصویر نشان داده می‌شود از دهلیزهای پهپاد صاعقه پرتاب شده‌اند و این بدان معنا است که پهپاد صاعقه به دهلیز داخلی پرتاب بمب مجهز شده است.

در ادامه فیلمی از پرتاب بمب سدید از پهپاد صاعقه را ببینید:

 

 

 

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

 

 

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام