:کدخبر
15867
:تاریخ انتشار
مرداد ۵, ۱۳۹۷

سه مسیر احتمالی پرواز پهپاد «انصارالله» برای هدف قرار دادن فرودگاه ابوظبی

0

طبق نقشه جغرافیایی گوگل، احتمال می‌رود پهپاد انصارالله یمن که فرودگاه ابوظبی را هدف قرار داده است از طریق آسمان عربستان سعودی به امارات پرواز کرده است.

به گزارش اخبار جهادی، شبکه تلویزیون «المسیره»، که ارگان رسانه‌ای انصارالله یمن محسوب می‌شود، اعلام کرد پهپادی، که فرودگاه ابوظبی در امارات را روز پنجشنبه هدف قرار داد از نوع «صماد ۳» و با بُردی بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر است.

انصارالله، روز گذشته اعلام کرد که نیروی هوایی چندین حمله به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی صورت داده است در حالی‌که یکی از مقام‌های ابوظبی، که هویتش فاش نشده است، در گفت‌وگو با خبرگزاری «رویترز» حمله به فرودگاه مذکور را تکذیب کرده است.

طبق نقشه‌های گوگل، مسافت میان صنعا، پایتخت یمن و ابوظبی در امارات حدود ۱۱۰۰ کیلومتر است و این بدان معناست که پرواز هواپیمای بدون سرنشینی، که انصارالله درباره آن خبر داده است( با بُرد بیشتر از ۱۰۰۰ کیلومتر)، می‌تواند از طریق آسمان عربستان سعودی به امارات برسد. این یکی از احتمالات برای رسیدن پهپاد به ابوظبی است.

احتمال دوم این است که پهپاد انصارالله بر فراز آب‌های بین‌المللی در اطراف کشور پادشاهی عمان پرواز کرده است تا به امارات برسد و این بدان معناست که این پهپاد، بر طبق نقشه گوگل، بایستی ۳ هزار کیلومتر مسافت را طی کند.

اما احتمال سوم این است که این پهپاد از روی کشتی یا قایقی در آب‌های «خلیج عدن» به پرواز درآمده است تا بتواند مسافتی کمتر از ۵۰۰ کیلومتر را برای رسیدن به ابوظبی طی کند.

به نوشته مجله «دیونس‌نیوز» آمریکا، هواپیماهای بدون سرنشین به چالشی جدید برای سامانه‌های دفاع هوایی، که جهت مقابله با هواپیماها، جنگنده‌های بزرگ و موشک‌های بالستیک مستقر شده‌اند، تبدیل شده است. این پهپادها با حجم کوچک‌شان مسیر را برای توسعه ابزارهای دفاع هوایی هموار کرده است تا بتوانند با آنها مقابله و از نفوذشان به حریم هوایی جلوگیری کنند.

ویژگی منحصر به‌فرد پهپادها این است که هزینه‌بَر نیست و می‌توانند حملاتی علیه اهداف حیاتی صورت دهند و در ماموریت‌های انتحاری یا به عنوان پرتاب‌گر موشک مورد استفاده قرار گیرند.

این مجله آمریکایی تاکید کرد، نقش پهپادها به صورت واضح در درگیری‌های منطقه خاورمیانه آشکار شده است و ارتش آمریکا و برخی ارتش‌های کشورهای دیگر در حال توسعه‌سازی سلاح دفاعی جدید برای رویارویی با خطر پهپادها هستند.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام