:کدخبر
14362
:تاریخ انتشار
فروردین ۲۶, ۱۳۹۷

نگرانی مقامات محلی در شمال شرق افغانستان از گسترش داعش در «بدخشان»

0

در حالی که افزایش حضور داعش در افغانستان نگرانی برخی کشورهای منطقه را نیز برانگیخته است مقامات محلی در «بدخشان» از گسترش فعالیت این گروه تروریستی در این ولایت ابراز نگرانی کردند.

«خیرالله طلعت» و «ضیاءالدین واثق» از اعضای شورای ولایتی «بدخشان» واقع در شمال شرق افغانستان از آغاز جذب نیرو توسط تروریست‌های داعش در این ولایت ابراز نگرانی کردند.

این مقامات به «رادیو آزادی» گفتند که داعش در برخی شهرستان‌های ناامن ولایت بدخشان فعال شده است و در حال حاضر نیز بیش از ۳۰۰ عضو خارجی گروه تروریستی القاعده در شهرستان‌های مختلف این ولایت حضور یافته‌اند.

به گفته این مقامات، «شیخ جنید» یکی از فرماندهان تاجیک داعش به ولایت بدخشان آمده تا ضمن سازماندهی اعضای این گروه تروریستی برای جذب نیرو تلاش کند.

«احمد فیصل بیک‌زاده» والی بدخشان با رد حضور اعضای داعش در این ولایت گفت: حدود ۱۵۰۰ مخالف مسلح دولت در این ولایت حضور دارند که حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از آنان خارجی هستند.

«عبدالخالق آقسای» فرمانده پلیس این ولایت نیز ضمن تایید اظهارات والی بدخشان مبنی بر عدم حضور داعش در این ولایت هشدار داد که اگر دولت افغانستان اقدام جدی را برای ایمن سازی این ولایت انجام ندهد ناامنی‌ها زمینه را برای حضور داعش مساعد خواهد کرد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند

اخبار جهادی در تلگرام