:کدخبر
17164
:تاریخ انتشار
مهر ۲۳, ۱۳۹۷

خشم دولت ترکیه از تعلل آمریکایی‌ها در روند توافق خروج شبه نظامیان کُرد از منطقه منبج/ آیا آنکارا دومین شکست را در شمال سوریه تجربه می‌کند؟ + نقشه میدانی و تصاویر

0

براساس توافق به دست آمده میان واشنگتن و آنکارا، شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه باید از شهر منبج در شمال شرق استان حلب خارج شوند و به سمت شرق رود فرات عقب نشینی کنند.

همزمان با اجرای توافق سوچی میان دولت های روسیه و ترکیه برای ایجاد منطقه غیر نظامی عاری از سلاح در عمق ۱۵ تا ۲۵ کیلومتری در شمال سوریه، از شمال شرق استان حلب خبر می رسد توافق میان آمریکا و ترکیه در حال انجام است.

براساس توافق به دست آمده میان واشنگتن و آنکارا، شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه باید از شهر منبج در شمال شرق استان حلب خارج شوند و به سمت شرق رود فرات عقب نشینی کنند.

به گفته منابع میدانی، گروهی دیگر از شبه نظامیان کُرد در روزهای گذشته خودروهای نظامی خود را به نیروهای آمریکایی تسلیم کردند و از شهر منبج خارج شدند تا روند اجرای این توافق سرعت گیرد.

به گزارش اخبار جهادی، نیروهای آمریکایی از زمان شروع توافق، تعداد زیادی از خودروهای نظامی مدل «کوگار» شبه نظامیان کُرد را تحویل گرفته اند و این اقدام با هدف هماهنگی بیشتر در اجرایی شدن توافق صورت گرفته است.

با وجود توافق میان دولت های ترکیه و آمریکا، برخی از شبه نظامیان کُرد در خروج کامل از شهر منبج و مناطق حومه تعلل می کنند که همین مسئله منجر به خشم دولت ترکیه شده و در اجرای توافق مشکل به وجود آمده است.

براساس توافق به دست آمده، شبه نظامیان کُرد باید در سریع ترین زمان ممکن از منطقه منبج خارج شوند تا گروهی مشترک از نظامیان آمریکایی و ترکیه ای به منظور ایجاد فضای امن وارد منطقه شوند.

یک منبع میدانی اعلام کرد: دولت ترکیه در توافق سوچی با دولت روسیه متحمل یک شکست شد چرا که گروه های تروریستی ۱۵ تا ۲۵ کیلومتر به سمت مرکز استان ادلب عقب نشینی کردند و حالا درصدد است با نفوذ در منطقه منبج شکست خود را جبران کند.

این منبع میدانی با بیان این که دولت ترکیه تلاش می کند مکان دیگر برای استقرار گروه های تروریستی در نظر بگیرد، افزود: دولت ترکیه حضور شبه نظامیان کُرد را در منطقه منبج یک خطر جدی توصیف می کند و با همین بهانه هم به دنبال ماجراجویی جدید است.

به گزارش اخبار جهادی، اگر آمریکایی ها در روند اجرای توافق به دست آمده مبنی بر خروج شبه نظامیان کُرد از منطقه منبج بد عهدی کنند، شکست آنکارا در شمال سوریه تکمیل تر می شود و این امکان وجود دارد آنان همکاری های خود را با دولت روسیه افزایش دهند.

انتهای پیام/
منبع:مشرق
چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام