:کدخبر
14427
:تاریخ انتشار
فروردین ۳۱, ۱۳۹۷

اسرائیل در مورد حمله به پایگاه نظامی ایران در سوریه با آمریکا رایزنی کرد

0

روزنامه وال استریت جورنال در گزارشی نوشت: اسرائیل در مورد حمله به پایگاه نظامی ایران در سوریه با آمریکا رایزنی کرد.

به گزارش اخبار جهادی، مقام های اطلاعاتی و آگاهان می گویند ارتش اسرائیل با حمایت تاکتیکی آمریکا یک سیستم دفاع هوایی پیشرفته ایران در پایگاهی در سوریه را هدف قرار داد. این تازه ترین نشانه از همکاری دولت ترامپ با اسرائیل برای کاستن از توسعه نفوذ تهران در خاورمیانه است.

به گفته منابع آگاه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، پس از مشورت با پرزیدنت دونالد ترامپ دستور داد به یک سیستم ضد هوایی تازه از راه رسیده به سوریه حمله شود تا نیروهای ایرانی نتوانند از آن علیه هواپیماهای اسرائیلی که به عملیات متعددی در سوریه دست می زنند، استفاده کنند.

مقام های اسرائیلی پیش از این حمله دولت ترامپ را در جریان گذاشته بودند تا آمریکا از قصد آنها برای هدف گرفتن مستقیم پایگاه ایران در سوریه اطلاع داشته باشد.

رهبران اسرائیل درباره این حمله سکوت کرده اند، اما روسیه، ایران و سوریه همه اسرائیل را برای آن محکوم کردند. اطلاعات ارائه شده از سوی مقام های اطلاعاتی و دیگر افراد مطلع جزئیات تازه ای را از هدف مشخص، اهداف اسرائیل و مباحثات با واشنگتنن در اختیار می گذارد.

حمایت آمریکا از حمله اسرائیل در شرایطی انجام می گیرد که دونالد ترامپ خسته از یک جنگ بی پایان در خاورمیانه از متحدان خصوصا اسرائیل و عربستان سعودی می خواهد نقش بزرگتری بر عهده بگیرند.

پایگاه «تی ۴» سوریه که هدف حمله هوایی اسرائیل بود به نگرانی فزاینده اسرائیل بدل شده است. این پایگاه میزبان نیروهای دولتی سوریه، جنگنده های روس و ناوگان رو به رشد پهبادهای ایران است که برای عملیات تجسسی و حملات احتمالی استفاده می شوند.

 انتهای پیام/
منبع:VOA
چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام