:کدخبر
13157
:تاریخ انتشار
آذر ۲۰, ۱۳۹۶

آخرین تحولات میدانی یمن؛ حملات سنگین ائتلاف سعودی برای اشغال مجدد منطقه مهم «تبه الخزان» در استان تعز + نقشه میدانی

0

درگیری ها در حومه شهر ساحلی « الخوخه» در جنوب غرب استان الحدیده همچنان در جریان است و نیروهای یمنی در تلاش هستند نیروهای ائتلاف سعودی را در این محور عقب برانند.

به گزارش اخبار جهادی،آخرین تحولات میدانی از یمن حاکیست، درگیری میان نیروهای ارتش، انصارالله و قبایل با نیروهای ائتلاف سعودی ( شبه نظامیان وابسته به علی عبدالله صالح، شورشیان طرفدار منصور هادی و نیروهای مزدور چند ملیتی) در مناطق مختلف ادامه دارد.

درگیری ها در حومه شهر ساحلی « الخوخه» در جنوب غرب استان الحدیده همچنان در جریان است و نیروهای یمنی در تلاش هستند نیروهای ائتلاف سعودی را در این محور عقب برانند؛ شمار زیادی از نیروهای ائتلاف سعودی در جریان درگیری های ۲۴ ساعت گذشته به هلاکت رسیدند.

پیشتر با خیانت نیروهای علی عبدالله صالح، شهر ساحلی الخوخه به تصرف نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی درآمد؛ نیروهای ائتلاف سعودی در این محور درصدد هستند خود را به بندر الحدیده برسانند؛ این بندر راهبردی شاهرگ حیاتی نیروهای انصارالله از شمال به جنوب یمن محسوب می شود.

از استان تعز هم خبر می رسد، نیروهای یمنی با وجود حملات سنگین جنگنده های سعودی، شب گذشته در یک عملیات غافلگیرانه موفق شدند منطقه « تبه الخزان» و مناطق حومه را در بخش « الهاملی موزع» باز پس بگیرند؛ در جریان پاکسازی این منطقه ۴۵ تن از نیروهای ائتلاف سعودی به هلاکت رسیدند.

تلاش نیروهای ائتلاف سعودی برای اشغال مجدد منطقه مهم « تبه الخزان » ادامه دارد و در جدیدترین تحولات میدانی، صبح امروز دهها تن از نیروهای شورشی حملاتی را برای اشغال مجدد این منطقه انجام دادند.

نیروهای ارتش، انصارالله و قبایل منطقه در نهایت پس از درگیری های سنگین ۵ ساعته موفق شدند حملات نیروهای ائتلاف سعودی را در این محور دفع کنند. در جریان درگیری ها امروز هم ۴۰ تن از نیروهای متجاوز کشته و دهها تن دیگر از نیروهای ائتلاف از منطقه متواری شدند.

جنگنده های سعودی در ساعات گذشته دهها مرتبه مناطق مسکونی را در مناطق مختلف هدف قرار داده اند؛ محله « الثوره» در شهر صنعاء هم هدف حملات جنگنده های سعوی قرار گرفت و به ساختمان های برخی دفاتر خبری و شبکه های تلویزیونی خسارت هایی وارد شد؛ ۲۵ تن از شهروندان یمنی در حملات امروز شهید و زخمی شدند .

انتهای پیام/

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام