:کدخبر
12124
:تاریخ انتشار
مهر ۲۵, ۱۳۹۶

بارزانی تسلیم شد/ پس از سنجار، «پیشمرگه بارزانی» شهرهای راهبردی «بعشیقه، زمار، مخمور و ربیعه» را هم تخلیه کردند/ ایزدی‌ها هم به کمک نیروهای عراقی آمدند + نقشه میدانی

0

نیروهای عراقی از سمت شهرک «عین فتحی» به سوی شمال استان نینوا حرکت کردند و با عقب نشینی نیروهای کرد، کنترل شهر سنجار را ۳ سال پس از حملات داعش بدون هیچ درگیری و به طور کامل در دست گرفتند.

به گزارش اخبار جهادی،نیروهای ارتش، بسیج مردمی و پلیس عراق در ادامه بازپس گیری مناطقی که پس از حملات داعش در سال ۹۳ به تصرف نیروهای اقلیم کردستان درآمد، صبح امروز عملیات را با کمک نیروهای مردمی ایزدی ادامه دادند.

نیروهای عراقی در گام نخست از سمت شهرک «عین فتحی» به سوی شمال استان نینوا حرکت کردند و با عقب نشینی نیروهای کرد، کنترل شهر سنجار را ۳ سال پس از حملات داعش بدون هیچ درگیری و به طور کامل در دست گرفتند.

در ادامه نیروهای عراقی به پیشروی ها ادامه دادند و بدون هیچ مقاومتی از سوی نیروهای پیشمرگه کرد، مناطق مهمی دیگر از جمله « شبابیت، سولاخ، قصب، حمدان، بنات،کارخانه سیمان، قنی، سنون، جداله، خیاله، دومیز، وردیه، غولات، نینیات، حردان، زورآقا و شرفدین» را به کنترل خود درآوردند.

یک منبع میدانی  اعلام کرد: نیروهای عراقی درصدد هستند دو منطقه راهبردی« ربیعه و زمار» را در شمال استان نینوا به کنترل خود در بیاورند و در حال حاضر به ورودی این مناطق رسیده اند؛ از سویی دیگر، نیروهای پیشمرگه کرد هم بدون درگیری مناطق مورد اشاره را ترک کرده اند.

از شمال شرق استان نینوا  حومه شمال شرق شهر موصل) هم خبر می‌رسد، نیروهای کرد از شهر بسیار مهم «بعشیقه» عقب نشینی کرده اند و نیروهای عراقی از سمت منطقه زوایا در حال نزدیک شده به این شهر هستند.

به گزارش اخبار جهادی، از جنوب غرب استان اربیل در حومه شرقی شهر القیاره خبر می رسد، نیروهای اقلیم کردستان با تخلیه شهر « مخمور» به سمت شهر اربیل عقب نشینی کرده اند و  این شهر هم به کنترل نیروهای عراقی درآمد.

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام