:کدخبر
11883
:تاریخ انتشار
مهر ۱۵, ۱۳۹۶

۸۵ درصد شهر رقه پس از ۱۲۲ روز عملیات به تصرف نیروهای کُرد درآمد/ هلاکت ۳۴۵ تروریست داعشی و انهدام ۲۰ پایگاه + نقشه میدانی و عکس

0

نیروهای دموکراتیک کرد با دستور نیروهای آمریکایی تعداد زیادی از نیروهای خود را به شرق سوریه ( استان دیرالزور) منتقل کرده اند و همین مسئله باعث شده روند پیشروی آنان در شهر رقه متوقف شود.

به گزارش اخبار جهادی، آخرین تحولات میدانی از شهر رقه، پایتخت سابق و خودخوانده گروه تروریستی داعش حاکیست، سرعت پیشروی نیروهای دموکراتیک کرد در یک ماه گذشته در محورهای مختلف شهر کاهش محسوسی داشته است.

عملیات نیروهای کرد در شهر رقه در حالی وارد صد و بیست و دومین روز می شود که در جریان نبردهای یک ماه گذشته فقط محله « المرور» در جنوب غرب شهر و حاشیه جنوبی رود فرات از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج شده اند.

نیروهای دموکراتیک کرد با دستور نیروهای آمریکایی تعداد زیادی از نیروهای خود را به شرق سوریه ( استان دیرالزور) منتقل کرده اند و همین مسئله باعث شده روند پیشروی آنان در شهر رقه متوقف شود. نیروهای کرد در تلاش هستند مناطق مرزی مشترک با عراق را به تصرف خود در بیاروند.

در حال حاضر، درگیری های سنگین میان نیروهای کرد و عناصر تروریستی در مرکز شهر رقه در مناطق ورزشی « الاسود» و « الحاره غربی» جریان دارد؛ منطقه ورزشی الاسود به یکی از پایگاه مهم داعش در مرکز شهر تبدیل شده که نیروهای کرد درصدد تصرف این منطقه هستند.

پایگاه ورزشی « الاسود» همچنین نقطه اتصال شرق، غرب، جنوب و شمال شهر رقه هم به شمار می آید و این مسئله اهمیت آن را در این محور چند برابر کرده است؛ قابل ذکر است فاصله نیروهای کرد با مرکز شهر از محور شرقی حدود ۳۰۰ متر و  از محور جنوبی هم ۹۰۰ متر است.

در جریان نبردهای سه ماه گذشته حدود ۱۶۰ تن از نیروهای کرد در جریان درگیری ها کشته شده اند و در مقابل هم ۳۴۵ تن از  عناصر تروریستی داعش به هلاکت رسیده اند؛ در جریان این درگیری حدود ۲۰ پایگاه مهم داعش در شهر رقه هم توسط نیروهای کرد منهدم شده است.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام