:کدخبر
13275
:تاریخ انتشار
آذر ۲۷, ۱۳۹۶

آزادی ۱۶۰کیلومتر از مناطق تحت اشغال داعش در حومه شمالی شهر سامراء/ شمارش معکوس برای شروع عملیات پاکسازی جزیره مرگ به صدا درآمد+ نقشه میدانی و تصاویر

0

گروهی از نیروهای بسیج مردمی عراق هم عملیات پاکسازی مناطق آلوده را در حومه شمال غرب شهر سامراء و غرب رودخانه دجله آغاز کردند؛ در این عملیات شبانه، مناطق بیابانی از لوث وجود تروریست ها پاکسازی شد.

 به گزارش اخبار جهادی، اواخر هفته گذشته، هسته های خاموش گروه تروریستی داعش حملات گسترده ای را علیه مواضع نیروهای « سرایا السلام» بسیج مردمی عراق در جنوب استان صلاح الدین ترتیب دادند.

تروریست های داعش در این حملات درصدد بودند با اشغال مواضع و ایستگاه های دفاعی نیروهای بسیج مردمی، به سوی شهر سامرا هجوم بیاورند؛ در جریان درگیری های سنگین در این محور دو تن از نیروهای بسیج مردمی به شهادت رسیدند.

نیروهای بسیج مردمی پس از دفع حملات تروریست ها، در ۴۸ ساعت گذشته عملیات گسترده ای را با مشارکت های نیروهای تیپ ۲۶ و تیپ حضرت عباس (ع) در حومه شهر سامراء برای نابودی هسته های خاموش گروه تروریستی داعش آغاز کردند.

پاکسازی منطقه مهم « مطیبیجه» در شمال شهر سامراء در گام نخست عملیات در دستور کار نیروهای عراقی قرار گرفت؛ نیروهای عراقی در مرحله اول این عملیات توانستند مسیر انتقال نیرو و تجهیزات را به سوی این منطقه از تله های انفجاری کار گذاشته شده پاکسازی کنند.

در مرحله دوم عملیات، نیروهای عراقی در حملات غافلگیرانه، روستاهای « احمد الجاسم و الرمل» را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کردند و خود را به مسجد « الرامی» در منطقه رساندند. در این عملیات ۲۰ تن از تروریست ها به هلاکت رسیدند.

گروهی دیگر از نیروهای بسیج مردمی عراق هم عملیات پاکسازی مناطق آلوده را در حومه شمال غرب شهر سامراء و غرب رودخانه دجله آغاز کردند؛ در این عملیات شبانه، مناطق بیابانی از لوث وجود تروریست ها پاکسازی شد. در این عملیات تعدادی از پایگاه های داعش منهدم شد.

به گزارش مشرق، نیروهای بسیج مردمی عراق پس از دو روز درگیری سنگین در حومه شمال و شمال غرب شهر سامراء موفق شدند منطقه « مطیبیجه» را به مساحت ۱۶۰ کیلومتر مربع از اشغال تروریست های داعش خارج کنند.

در این عملیات چند تونل تروریست ها هم کشف و منهدم شد و در حال حاضر عملیات حنثی سازی مناطق آزاد شده از تله های انفجاری کار گذاشته شده ادامه دارد؛ با پاکسازی های صورت گرفته امنیت حومه شهر سامراء تا حدودی تامین شد.

یک منبع میدانی از حضور تروریست های داعش در صحرای غربی شهر سامراء خبر داد و گفت: نیروهای بسیج مردمی عملیات پاکسازی این منطقه حساس را هم در روزهای آینده در دستور کار قرار می دهند.

انتهای پیام/

منبع:مشرق

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام