:کدخبر
990
:تاریخ انتشار
اسفند ۱۱, ۱۳۹۴

کشته شدن ۱۲۰ عنصر داعشی در منطقه تل أبیض سوریه

0

 

گروه تروریستی تکفیری داعش در حمله ای ناموفق به منطقه تل أبیض واقع در اطراف شهر الرقه سوریه ، ۱۲۰عنصر خود را از دست داد .

 

پایگاه خبری گروه موسوم به ناظر حقوق بشر سوریه اعلام کرد داعش چند روز پیش به نیروهای خود دستور حمله به منطقه تل ابیض را داد اما آن ها با حمله گسترده هوایی مواجه شدند و طی این حملات ۱۲۰ تن از عناصر داعش کشته شدند.
ناظر حقوق بشر سوریه افزود : عناصر داعش در این منطقه با نیروهای کرد سوری نیز درگیر شدند که نیروهای کرد موفق شدند بار دیگر کنترل برخی مناطق را در شمال و شمال شرق رقه و از جمله شهرک حمام الترکمان را به دست بگیرند.

photo_2016-01-06_13-56-40

این گروه افزود :درگیری ها در این مناطق به ویژه در جاده بین المللی مبروکه به الکنطری همچنان ادامه دارد .
گروه تروریستی تکفیری داعش از زمان اشغال برخی مناطق در سوریه و عراق مرتکب جنایت های زیادی شده است .
داعش قوانین بسیار سختگیرانه ای در مناطق تحت اشغال خود به اجرا می گذارد و مخالفین خود را به شدیدترین روش ممکن مجازات می کند.
چندی پیش گروه تروریستی تکفیری داعش در فتوایی از اعضای خود خواست تا بستگان خودشان را که مخالف دیدگاه های داعشی هستند را به قتل برسانند.
تل ابیض مرکز شهرستان تل ابیض از توابع استان رقه در سوریه است.این شهر در کنار مرز ترکیه قرار گرفته و گذرگاه مرزی تل ابیض نیز در این شهر است.
جمعیت شهر نزدیک به ۳۰ هزار نفر است و کردها و اعراب ساکنان این شهر را تشکیل می دهند.
تروریست ها در جریان نبرد با کردها در قتل عامی ۴۵۰ تن از کردهای تل ابیض را کشتند که ۱۲۰ تن آنان کودک بودند.
پس از تسلط داعش بر این شهر٬ بسیاری از کردها مجبور به مهاجرت شدند اما در نهایت نیروهای کرد ٬ داعشی ها را از آنجا بیرون راندند.

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام