:کدخبر
645
:تاریخ انتشار
بهمن ۲۵, ۱۳۹۴

رد گیری محل اقامت فردی که “جان جهادی” را به سوریه منتقل کرده بود

0

جان جهادی

سرویس‌های امنیتی انگلیس موفق شدند محل اقامت فردی را که “جان جهادی”، از شبه نظامیان گروه تروریستی داعش را به خدمت گرفته بود در ترکیه از طریق شبکه‌های اجتماعی رهگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، “محمد اموازی” یا همان “جان جهادی” فردی است که با لهجه انگلیسی‌اش در فیلم‌های ویدئویی داعش مشغول سر بریدن گروگان‌های خارجی است و در جریان حمله هوایی آمریکا در نوامبر ۲۰۱۵ کشته شد.

حالا “رباح طاهری” فردی است که به عنوان به کار گیرنده اموازی و عامل انتقال وی از انگلیس به سوریه معرفی شده است.

یکی از منابع امنیتی انگلیس به روزنامه تلگراف گفت:‌ رباح طاهری پس از اینکه با سایر شبه‌نظامیان در سوریه بر سر پول اختلاف پیدا کرد به ترکیه رفت. او دشمنان زیادی دارد.

طاهری که اهل بیرمنگام انگلیس است “ابومصعب” نیز نامیده می‌شود و درپی استفاده از سایت “لینکدین”، توسط سرویس اطلاعاتی انگلیس ردگیری شد.

این روزنامه در ادامه نوشت: در حال حاضر، ما در حال بررسی این مساله هستیم که آیا آنها به دنبال انجام حمله‌ای شبیه به پاریس در استانبول هستند یا خیر. ما به این مساله مظنون هستیم که حمله‌ای مشابه پاریس در استانبول نیز صورت گیرد.

ادعا شده که طاهری ۴۶ ساله رهبر یک گروه افراطی موسوم به “کاتب‌ الکوثر”‌ است که در به خدمت گرفتن شبه نظامیان انگلیسی برای گروه‌های افراطی دست دارد. همچنین گمان بر این است که این گروه از ۲۰ کشور شامل انگلیس نیرو می‌گیرند.

در تحقیق مشترک میان واشنگتن پست و بازفید نیوز مشخص شد که یکی از اعضای این شبه‌نظامیان انگلیسی برای گروه‌های افراطی فردی به نام الکساندار کوتی ۳۲ ساله اهل لندن است.

به مقام‌های ترکیه در نوامبر ۲۰۱۵ گفته شد تا یکی دیگر از اعضای این گروه را که “آینه دیویس” نام دارد، دستگیر کنند.

 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام