:کدخبر
648
:تاریخ انتشار
بهمن ۲۵, ۱۳۹۴

ارتش سوریه آماده ورود به دژ داعش

0

ارتش سوریه آماده ورود به دژ داعش

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیوز (Sputnik News) در گزارشی تحت عنوان “توقف بعدی در رقه: ارتش سوریه آماده ورود به دژ داعش است” به انعکاس آخرین تحولات سوریه پرداخته است.
در این گزارش آمده است: «یک پایگاه نظامی سوری اعلام کرد که پس از بازپس گرفتن تعدادی از مواضع استراتژیک در مرز استان رقه، ارتش سوریه در حال حاضر آماده پیشروی در منطقه تحت کنترل داعش در شمال سوریه است.»
در ادامه این گزارش آمده است: «نشانه هایی وجود دارد که عملیات های جدید ارتش سوریه به سوی رقه جهت دهی خواهد شد و آزاد سازی منطقه “طبقه” [یک فرودگاه و پایگاه هوایی نظامی واقع در نزدیکی شهر الثوره در استان رقه] در دستور کار خواهد بود.
داعش در سال ۲۰۱۴ موفق به تصرف منطقه طبقه که یکی از پایگاه‌های هوایی سوریه در آن قرار دارد، شده است.»

 

 

اسپوتنیک در ادامه آورده است: «در عین حال ارتش سوریه و یگان های نیروهای مردمی به پیشروی خود در بخش شمال شرقی استان حما و حمله به مواضع تروریست ها ادامه داده و بخش قابل توجهی از بزرگراه سلامیه-رقه را تحت کنترل گرفته اند.

 

 

آن ها همچنین موفق به بیرون راندن تروریست ها از شهر کلیدی “اثریا” شده اند که تنها مسیر دولت برای تامین استان حلب از طریق جاده “اثریه” به “خناصر” است. در حال حاضر فاصله نیروهای ارتش سوریه تا پایگاه “طبقه” که هدف اولیه آن ها در استان رقه است، چیزی حدود ۳۵ کیلومتر است.»

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام