:کدخبر
1111
:تاریخ انتشار
اسفند ۱۳, ۱۳۹۴

نیروهای داوطلب مردمی عراق خطوط امدادی داعش میان موصل و سامرا را قطع کردند

0

یکی از فرماندهای نیروهای داوطلب مردمی عراق تاکید کرد که این نیروها مسیر امدادی داعش از موصل به سامرا را که تروریست ها توسط آن تجهیزات لازم برای حمله به سامرا منتقل می‌کردند قطع کرده‌اند.

“سید موسی النعیمی” مسئول عقیدتی نیروهای داوطلب مردمی عراقی در استان صلاح الدین جزئیات جدیدی از عملیات تأمین امنیت استان سامرا اعلام کرد و گفت: روز گذشته و در ادامه عملیات امام هادی (ع) که با رمز یا زهرا آغاز شده بود نیروهای داوطلب مردمی موفق شدند در محور صینیه بیش از ۲۱ کیلومتر به سمت دریاچه “ثرثار” پیشروی کنند، این نیروها در جبهه سامرا نیز در حدود ۱۲ کیلومتر پیشروی کرده‌اند و باید بگویم مساحتی که روز گذشته به دست نیروهای داوطلب مردمی پاک‌سازی شده است چیزی در حدود نیمی از مساحت کشور لبنان است.

وی در ادامه گفت: هم اکنون نیز خبرهای بسیار خوبی به گوش ما رسیده است و به نظر می‌رسد که این عملیات حداکثر تا یک روز آینده به پایان برسد. نیروهای ما با پاک‌سازی این مناطق خطوط امدادی و پشتیبانی تروریست‌ها میان “ثرثار” و “صینیه” در نزدیکی “بیجی” که تروریست‌های داعش به واسطه آن مهمات لازم را از موصل به سامرا می‌رساندند، قطع کرده‌اند.
photo_2016-03-02_12-17-10

النعیمی تاکید کرد: تروریست‌ها با راکت‌ها و خمپاره‌هایی که از این خط امدادی دریافت می‌کردند اقدام به شلیک خمپاره و راکت به سوی شهر سامرا می‌کردند که به لطف خداوند این مسیر بر روی آنان بسته شد.

او در خصوص میزان پیشروی نیروهای داوطلب مردمی گفت: هم اکنون نیروهای مردمی در حال پیشروی هستند و نمی‌توان اخبار دقیقی از میزان پیشروی آنان اعلام کرد زیرا این پیشروی‌ها با سرعت زیادی ادامه دارند.

سید موسی النعیمی در پایان در خصوص تعداد تلفات داعش گفت: نمی‌توان آمار دقیقی از کشته‌های داعش در عملیات امام هادی (ع) ارائه کرد زیرا تروریست‌ها تعداد زیادی از اجساد کشته‌های خود را به عقب منتقل کرده‌اند، اما اجسادی که تاکنون توسط نیروهای داوطلب مردمی کشف شده‌اند بین ۳۰ الی ۵۰ تن بوده است.

تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام