:کدخبر
1392
:تاریخ انتشار
اسفند ۲۱, ۱۳۹۴

حمله شیمیایی داعش به جنوب کرکوک

0
کمیسارای عالی حقوق بشر با اعلام استفاده داعش از گاز خردل و کلر در حمله به حومه طوزخرماتو در جنوب استان کرکوک، از مسدوم شدن ۴۰۹ تن در این منطقه خبر داد.
به گزارشاخبار جهادی، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، مسرور اسود محی الدین، عضو شورای کمیسارای حقوق بشر گفت: داعش در گلوله‌باران منطقه تازه در حومه طوزخرماتو از گاز رقیق شده خردل و کلر استفاده کرده است که این حملات موجب مسدوم شدن ۴۰۹ تن شده و پیش‌بینی می‌شود با بروز تاثیرات این گازها طی ۸ الی۱۰ ساعت آینده این تعداد افزایش یابد.
محی الدین گفت: این حملات موجب سوختگی بدن قربانیان، تاول زدن پوست، قرمزی و التهاب چشم و حالت بیهوشی و تنگی نفس وغیره شده است.
ده‌ها تن از ساکنان منطقه تازه روز گذشته تظاهراتی را در مسیر کرکوک بغداد برگزار کردند و از دولت عراق خواستند تا هرچه سریع‌تر روستای بشیر در جنوب استان کرکوک را که هنوز در دست داعش است و از آنجا حملات خود را مدیریت می‌کند، آزاد کند.
در همین حال یان کوبیش، نماینده ویژه سازمان ملل نسبت به گزارش‌های ارائه شده در خصوص استفاده داعش از تسلیحات شیمیایی در حملات اخیر خود در جنوب کرکوک ابراز نگرانی و تاکید کرد: سازمان ملل با جدیت بسیار درخصوص این مساله عمل خواهد کرد.
چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام