:کدخبر
699
:تاریخ انتشار
بهمن ۲۷, ۱۳۹۴

جنایت بی‌سابقه داعش در موصل

0

گروه تروریستی داعش در اقدامی بی‌سابقه به خانواده‌های بیش از هزار تن از زندانیان خود اطلاع داد که آنها را اعدام کرده است و دیگر منتظر بازگشت فرزندان خود نباشند.گروه تروریستی داعش روز دوشنبه با انتشار اسامی ۱۰۶۵ تن از ساکنان شهر موصل که در یک سال گذشته آنها را بازداشت کرده بود، تاکید کرد که همگی آنها اعدام شده‌اند و ساکنان دومین شهر بزرگ عراق را در بهت و حیرت فرو برد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، آنگونه که منابع محلی در موصل می‌گویند، افراد اعدام شده بیشتر غیرنظامی هستند و در بین آنها معلم، کسبه، وکیل، کارگر و دیگر گروه‌های اجتماعی در موصل دیده می‌شود و اسامی برخی نظامیان و نیروهای امنیتی دولت عراق نیز در این لیست مشاهده می‌شود.

داعش اسامی افراد اعدام شده را در مرکز پزشکی قانونی شهر موصل و پنج بیمارستان دیگر در این شهر نصب و تاکید کرده که تمامی این افراد اعدام شده‌اند.

منابع مطلع در موصل می‌گویند که داعش این افراد را با استفاده از شلیک گلوله اعدام کرده و جسد آنها را در منطقه “خفسه” در نزدیکی موصل بر روی هم انبار کرده و سپس اقدام به آتش زدن اجساد کرده است. داعش اجساد سوخته را در جنوب و غرب موصل در گورهای دسته جمعی دفن کرده است.

اعدام بیش از هزار تن از شهروندان موصل باعث ایجاد ترس و نگرانی در میان اهالی این شهر شده است که گفته می‌شود ارتش عراق قصد دارد به زودی عملیاتی برای آزاد سازی آن انجام دهد.

ماه آوریل گذشته منابع حقوق بشری فهرستی منتشر کردند که در آن نام ۲۰۷۰ تن از شهروندان موصل ذکر شده بودند که توسط داعش به قتل رسیده‌اند. احتمال می‌رود اقدام وحشیانه داعش در اعدام بیش از هزار تن از شهروندان موصل برای ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی جهت ممانعت از همکاری احتمالی آنها با ارتش عراق در حمله به موصل باشد.

منبع: تابناک

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام