:کدخبر
1186
:تاریخ انتشار
اسفند ۱۵, ۱۳۹۴

آغاز عملیات آزادسازی موصل در عراق

0

فرستاده ویژه آمریکا به عراق از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل از دست داعش خبر داد و این مساله را از طریق بستن مسیر بین رقه و موصل دانست.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از ایسنا، برت مک‌گورک، فرستاده ویژه آمریکا به عراق و نماینده باراک اوباما در ائتلاف ضد داعش در جریان سفر به عراق در سفارت آمریکا در بغداد، به سومریه نیوز عراق گفت: عملیات آزادسازی موصل پیچیده است و برنامه‌ریزی برای آن به خوبی انجام گرفته و این عملیات از طریق بستن مسیر رقه به موصل آغاز شده است.

۲۰۱۶-۰۳-۰۵_۱۷-۰۸-۴۲

فرستاده ویژه آمریکا به عراق تاکید کرد که کشورش از حاکمیت عراق حمایت می‌کند و نگران حضور نیروهای ترکیه در شمال عراق است.

وی تاکید کرد: نیروهای ترکیه جزو نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش نیستند و ما برای حل دیپلماتیک نیروهای ترکیه در عراق تلاش می‌کنیم.

مک‌گورک درباره مشارکت عربستان در ائتلاف ضد داعش گفت: مشارکت عربستان در ائتلاف ضد داعش امری است که به حیدر العبادی نخست وزیر عراق بستگی دارد و او باید در این زمینه تصمیم بگیرد.

وی با بیان اینکه گروه‌های متفاوتی در آزادسازی موصل مشارکت دارند، افزود: امروز (شنبه) نشستی با سفیر آمریکا در بغداد و استاندار نینوا برای فراهم سازی مقدمات آزادسازی موصل برگزار می‌شود.

فرستاده اوباما تصریح کرد: حق مردم است که برای درخواست خواسته‌هایشان درباره اصلاحات تظاهرات کنند. ما در عین حال از اصلاحات حیدر العبادی حمایت می‌کنیم.

۲۰۱۶-۰۳-۰۵_۱۷-۰۸-۰۱

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

تحصیل در هلند

اخبار جهادی در تلگرام