:کدخبر
1186
:تاریخ انتشار
اسفند ۱۵, ۱۳۹۴

آغاز عملیات آزادسازی موصل در عراق

0

فرستاده ویژه آمریکا به عراق از آغاز عملیات آزادسازی شهر موصل از دست داعش خبر داد و این مساله را از طریق بستن مسیر بین رقه و موصل دانست.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از ایسنا، برت مک‌گورک، فرستاده ویژه آمریکا به عراق و نماینده باراک اوباما در ائتلاف ضد داعش در جریان سفر به عراق در سفارت آمریکا در بغداد، به سومریه نیوز عراق گفت: عملیات آزادسازی موصل پیچیده است و برنامه‌ریزی برای آن به خوبی انجام گرفته و این عملیات از طریق بستن مسیر رقه به موصل آغاز شده است.

۲۰۱۶-۰۳-۰۵_۱۷-۰۸-۴۲

فرستاده ویژه آمریکا به عراق تاکید کرد که کشورش از حاکمیت عراق حمایت می‌کند و نگران حضور نیروهای ترکیه در شمال عراق است.

وی تاکید کرد: نیروهای ترکیه جزو نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش نیستند و ما برای حل دیپلماتیک نیروهای ترکیه در عراق تلاش می‌کنیم.

مک‌گورک درباره مشارکت عربستان در ائتلاف ضد داعش گفت: مشارکت عربستان در ائتلاف ضد داعش امری است که به حیدر العبادی نخست وزیر عراق بستگی دارد و او باید در این زمینه تصمیم بگیرد.

وی با بیان اینکه گروه‌های متفاوتی در آزادسازی موصل مشارکت دارند، افزود: امروز (شنبه) نشستی با سفیر آمریکا در بغداد و استاندار نینوا برای فراهم سازی مقدمات آزادسازی موصل برگزار می‌شود.

فرستاده اوباما تصریح کرد: حق مردم است که برای درخواست خواسته‌هایشان درباره اصلاحات تظاهرات کنند. ما در عین حال از اصلاحات حیدر العبادی حمایت می‌کنیم.

۲۰۱۶-۰۳-۰۵_۱۷-۰۸-۰۱

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

چاپ صفحه

ارسال نظر

درمان افسردگي در اروميه روانشناس کودک در اروميه

ارسال پیامک بلک لیست

اخبار جهادی در تلگرام