تروریست‌های داعش و جبهه النصره به زودی جنوب دمشق را تخلیه خواهند کرد

جبهه مقاومت مردمی فلسطین از توافق با داعش و جبهه النصره بر سر عقب نشینی از حومه شهر دمشق خبر داد و احتمال داد که همزمان نیز برخی از خانواده‌ها و مجروحان از شهرک‌های فوعه و کفریا نیز خارج شوند.

به گزارش اخبار جهادی ،جبهه مقاومت مردمی فلسطین از توافق با داعش و جبهه النصره بر  سر عقب نشینی از حومه شهر دمشق خبر داد.

خالد بن عبدالمجید، دبیر کل این جبهه اعلام کرد که با داعش و جبهه النصره گفت‌وگوهایی در خصوص اجرای توافق قبلی صورت گرفته و  با توجه به شرایط، اوضاع و محاصره داعش و النصره در اردوگاه یرموک و «الحجر الاسود»، برخی تغییراتی در این توافق اعمال شد.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری اسپوتنیک روسیه افزود، طی ماه گذشته اقداماتی به منظور عقب نشینی این دو گروه از این منطقه در ماه ژوئن ۲۰۱۷ اتخاذ شد.

عبدالمجید تصریح کرد، طی سلسله نشست‌هایی که بین گروه‌های مربوطه و میانجیگران با جبهه النصهره و داعش برگزار شد، این موضوع بنا به دلایل امنیتی و نظامی مربوط به مناطق که این گروه‌ها از آن‌ها در الرقه و حومه آن عقب نشینی می‌کنند، به تعویق افتاد.

وی همچنین تأکید کرد که عقب نشینی جبهه النصره به زودی شروع خواهد شد و این مسئله شامل افراد مسلح در اردوگاه الیرموک، بیت سحم، یلدا و ببیلا می‌شود.

وی احتمال داد همزمان با عقب نشینی جبهه النصره از این اردوگاه، مجروحان و برخی از خانواده‌ها از دو شهرک الفوعه و کفریا نیز خارج شوند.

دبیر کل جبیهه مقاومت مردمی فلسطین در مورد عقب نشینی داعش از این منطقه نیز گفت که پس از عید فطر در پی شرایط امنیتی و میدانی در شمال سوریه و زمان اعلام شده از سوی دولت سوریه، اقدامات لازم در این خصوص پیگیری خواهد شد.

وی در مورد آمار افراد مسلح و تروریست‌های موجود در این منطقه گفت که طبق آماری که داعش به طرف‌های مربوطه اعلام کرده، نزدیک به ۲۰۰۰ فرد مسلح در اردوگاه الیرموک و الحجر الأسود وجود دارد که ۶۰۰ تن از آن‌ها در الیرموک بوده و تنها ۱۳۰ تروریست وابسته جبهه النصره در این اردوگاه وجود دارد.

عبدالمجید ادامه داد: اطلاعاتی در دست داریم که نشان می‌دهد نیمی از عناصر داعش با رسیدگی به وضعیتشان موافقت کرده‌اند تا در الحجر الأسود باقی بمانند ولی بقیه از الیرموک و الحجر الأسود عقب نشینی خواهند کرد.

وی مسئله عقب نشینی تروریست‌های داعش و النصره را قطعی دانست و گفت که عناصر مسلح از طرف ارتش سوریه در محاصره بوده و هیچ گونه خطوط امداد رسانی ندارند و اوضاع داخلی آن‌ها به دلیل جناح بندی‌ها و اختلافات و درگیری‌های داخلی بین النصره و داعش بی‌ثبات است.

به گفته دبیر کل جبهه مقاومت مردمی فلسطین، این مسائل منجر شده است نیمی از عناصر مسلح که با ابوبکر بغدادی بیعت کرده و به داعش ملحق شده بودند، عقب نشینی کنند. این افراد از اهالی الحجر الأسود و شهرک‌های اطراف بوده و از دولت سوریه خواسته‌اند به اوضاع آن‌ها رسیدگی شود و در این مناطق بمانند.

دولت سوریه پیش از این نیز با تروریست‌ها در این منطقه بر سر عقب نشینی به توافق رسیده بود و لی هر با این توافق نقض شد یا به تعویق افتاد.

اردوگاه یرموک محل اسکان فلسطینی‌ها است و گروه ترویستی داعش از ابتدای سال ۹۴ این اردوگاه را اشغال کرده است.

منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید