ارتش سوریه به مرزهای عراق رسید/ضربه محکم به آمریکا و مزدورانش + نقشه

ارتش سوریه و همپیمانانش با ورود به مرزهای مشترک با عراق ضمن کسب یک دستاورد بزرگ و قابل توجه، ضربه ویرانگری به آمریکا و مزدورانش وارد کرد.

به گزارش اخبار جهادی ،عصر جمعه ۱۹ خرداد یک حادثه مهم در هفتمین سال جنگ جهانی علیه سوریه یکی از اعضای مهم محور مقاومت رخ داد و آن رسیدن نیروهای ارتش و همپیمانانش به مرزهای مشترک با عراق بود تا نیروهای پیشگام سوری به نیروهای حشد شعبی و ارتش عراق در نقطه مرزی در شمال منطقه «التنف» بپیوندند که هدف اعلام شده در چارچوب عملیات نظامی موسوم به الفجر الکبری بود.

ورود نیروهای سوری به منطقه مرزی «التنف» یک دستاورد نظامی بزرگ قلمداد می‌شود به ویژه با توجه به تلاش‌های گسترده ائتلاف آمریکایی برای جلوگیری از رسیدن نیروهای سوری و همپیمانانش به این نقطه، آمریکا بارها با جنگنده‌های خود به نیروهای سوری پیشرو در این مناطق حمله کرد و هر روز هم به دادن هشدار می‌پرداخت، اما این تهدیدها و هشدارها و حملات آمریکا هیچ تاثیر و فایده‌ای نداشت.

 

پنج هزار کیلومتر مربع دیگر را  ارتش سوریه به پشتوانه خود اضافه کرد،‌ارتش سوریه از ابتدای عملیات نظامی خود در صحرای سوریه بیش از ۱۵ هزار کیلومتر مربع را آزاد کرده است که طی آن صدها تروریست داعشی به هلاکت رسیدند و بقیه آنها به عمق بیابان گریختند.

ادامه دارد …

 

منبع:تسنیم

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید