حمله مجدد جنگنده های آمریکا به ارتش سوریه در شرق حمص

جنگنده های ائتلاف آمریکا بار دیگر ارتش سوریه را هدف حملات خود قرار دادند. ستاد کل نیروهای مسلح سوریه نیز از پیامدهای این تجاوز هشدار داد.

ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا بار دیگر اعلام کرد که نیروهای ارتش سوریه را در نزدیکی «التنف» در نزدیکی مرزهای اردن و عراق هدف قرار داده است.

فرماندهی مرکزی ائتلاف اعلام کرد که نیروهای اضافی تحت حمایت دولت سوریه را هدف قرار داده است که وارد منطقه واقع در غرب التنف شدند.

ائتلاف اعلام کرد که که قصد مبارزه با دولت سوریه یا نیروهای تحت حمایت آن را ندارد ولی در صورتی که نیروهای حامی دولت نپذیرند که منطقه تعیین شده را تخلیه کنند، آماده است که از خود دفاع کند.

ارتش سوریه: به مبارزه با داعش و النصره ادامه میدهیم

یک منبع نظامی سوری نیز درباره جزئیات این تجاوز به خبرگزاری سانا گفت که ارتش سوریه و نیروهای همپیمانش مصمم هستند که جنگ علیه گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره را ادامه دهند.

به گفته این  منبع، تجاوز ائتلاف آمریکا به یکی از مواضع ارتش در صحرای سوریه بار دیگر مؤید موضع حمایتی آن از تروریسم است.

این منبع ادامه داد، ائتلاف آمریکا در ساعت ۴۰: ۱۷ روز سه شنبه یکی از مواضع نظامی ارتش سوریه را در جاده التنف واقع در منطقه «الشحیمه» در ریف شرقی حمص هدف قرار داد که چند نفر کشته شدند.

به گفته منبع مذکور، ستاد کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه از خطرات این تنش و پیامدهای آن هشدار میدهد و از ائتلاف میخواهد که از انجام این اقدامات خصمانه تحت هر بهانه ای دست بردارد.

ائتلاف آمریکا در ۱۸ ما مه گذشته نیز به یکی از پایگاههای ارتش سوریه در جاده التنف حمله کرده بود که در جریان آن نیز شماری از نیروهای سوری کشته شدند.

انتهای پیام/

منبع:فارس

به کانال تلگرامی ما بپیوندید

ما را در اینستاگرام دنبال کنید