دو دختر ایزدی موفق شدند از چنگ جنایتکاران داعش فرار کنند+ عکس

یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد ۲ دختر ایزدی توانستند از چنگ عناصر گروه تروریستی داعش از مناطق تحت اشغالش در موصل فرار کنند.

به گزارش اخبار جهادی به نقل از العالم، یک منبع امنیتی از فرار دو دختر ایزدی از دست عناصر گروه تروریستی داعش در موصل خبر داد.

این منبع امنیتی به سومریه نیوز گفت: “دو دختر ایزدی توانسته‌اند از دست تروریست های داعش در محله المامون در سمت راست شهر موصل فرار کنند.”
وی افزود: دو دختر ایزدی به نیروهای پیشمرگه کُرد در منطقه النوران در شمال شرق موصل، تحویل داده شدند.
این منبع، که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد که یکی از این دو دختر ۲۵ ساله و دیگری ۶ ساله است که هر دوی آنها اهل شهر کردنشین شنگال در استان نینوا هستند.
دو دختر ایزدی موفق شدند از چنگ جنایتکاران داعش فرار کنند
وی خاطرنشان کرد که براساس اظهارات یکی از این دختران، تروریست های داعش به علت شکست در برابر نیروهای عراقی، از هر حربه‌ای برای استفاده از شهروندان به عنوان سپر انسانی  استفاده می کنند.
این منبع تصریح کرد که دختر فراری ایزدی تاکید کرده است که اوضاع انسانی در مناطق تحت اشغال تروریست های داعش بسیار هولناک است و شهروندان بی‌صبرانه منتظر لحظه رهایی از دست داعش هستند.
تروریست های داعش سوم اوت سال ۲۰۱۴ در حملاتی وحشیانه شمار زیادی از کُردهای ایزدی منطقه شنگال را به قتل رساندند و هزاران نفر را اسیر و آواره کردند و این امر اهالی این منطقه را با بحران انسانی مواجه کرد.