تشکیل نخستین هنگ نظامی در «عفرین» سوریه توسط YPG

یگانهای پشتیبانی مردمی کرد اعلام کردند که برای تشکیل هسته اولیه ارتش نظامی منطقه ادعایی روژاوا یک هنگ را در عفرین نیز تشکیل داده‌اند.

به گزارش اخبار جهادی در راستای ایجاد ارتش نظامی برای منطقه ادعایی کردها موسوم به روژاوا در شمال سوریه، یگانهای پشتیبانی مردمی کرد (YPG) هنگهایی را در همه این مناطق تشکیل داده است.

منابع خبری کرد گزارش دادند که یگانهای پشتیبانی کرد در شهر «عفرین» نخستین هنگ را که شامل ۴ گردان است تشکیل دادند.

یگانهای پشتیبانی کُرد پیشتر در منطقه «کوبانی» (عین العرب) ۴ هنگ را تشکیل دادند. نیروهای تربیت شده نیز در سراسر این اقلیم ادعایی مستقر خواهند شد.

روژاوا به معنای «کردستان غربی» است و به مناطقی اشاره دارد که از نظر گروهها و احزاب کردی حکومت فدرالی کردستان سوریه در این منطقه شکل می‌گیرد. اقلیم روژاوا که اکنون هیچ کشوری آن را به رسمیت نشناخته است، از سه منطقه اصلی تشکیل می‌شود: ۱- عفرین ۲- کوبانی و ۳- الجزیره.

شهرهای اصلی که در منطقه روژاوا قرار دارند، عبارتند از: دیرک، کرکی لکی (معبده)، رمیلان، جل آغا (جوادیه)، تربه سبیه (قحطانیه)، قامشلو (القامشلی) عامودا، الدرباسیه، سریه کانیه (رأس العین)، کری سبی (تل ابیض)، کوبانی (عین العرب) و عفرین.

یگانهای پشتیبانی مردمی کُرد از چند وقت پیش مقدمات تشکیل هنگهای مختلف علمی و آکادمیک بلندپایه را فراهم کرده و بر این باورند که میتوانند از این طرق هسته ارتش نظامی روژاوا را تشکیل دهند.

یگانهای کرد نخستین هنگ افراد داوطلب عضو این یگانها را با نام هنگ شهید «خبات دیریک» فارغ التحصیل کردند. پس از رژه نظامی، این افراد سوگند نظامی یاد کردند.

منابع خبری کرد میگویند که در الجزیره نیز مقدمات اعلام تشکیل هنگهای مشابه فراهم شده است.

منبع:فارس

 به کانال تلگرامی ما بپیوندید